Молодь у жовтих та зелених футболках пропонувала курцям обміняти сигарети на цукерки у четвер, 31 травня – у Всесвітній день боротьби з палінням. Акцію “Обміняй цигарку на цукерку” провели на Театральному майдані з 14 до 17 год, – повідомляє “20 хвилин”

– Наша основна мета – не тиснути негативом на курців. Це люди, яких ми любимо, і лише з любові закликаємо кинути цю згубну звичку, – розповідає представник Центру здоров’я, лікар-методист Андрій Росінський. – Також наша акція ще раз нагадує про те, що курець шкодить не лише своєму здоров’ю, а й здоров’ю своїх близьких. Дим від викуреної цигарки навіть після чотирьох годин продовжує виводитись з легень і негативно впливати на оточуючих. Боротьба з цією проблемою триває, звісно, не один день, а цілий рік.

Та саме 31травня волонтери вийшли на площу, щоб приєднатись до заходів в усьому світі. Організаторами акції є обласний центр соціальних служб сім’ї та молоді, Центр здоров’я, громадська організація “Твереза Тернопільщина”, Асоціація лікарів України та студенти тернопільських вузів.

– Ми сподіваємось достукатись хоча б до однієї людини – це вже означатиме, що акція не пройшла даремно, – говорить директоробласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Богдан Рокочий. – Наші волонтери підходять до перехожих, людей, що сидять у кафе та на лавочках, і пропонують їм вкинути у банку цигарку, отримавши натомість цукерку.

Проблема паління є однією з найгостріших у світі: через неї кожних 10 секунд помирає одна людина, продовжує чоловік. Щороку це близько чотирьох мільйонів осіб.

Відтак волонтери сформували команди по три-чотири особи. Найактивніші вже після години акції роздали усі солодощі.

– Я беру участь у подібному вперше, мене запросила подруга. Хочу в майбутньому продовжувати таку діяльність, – розповідає волонтер Марія Теслюк. – Здавалося б, обміняти цигарку на цукерку – дрібничка, але гадаю, що хтось задумається, чи варто продовжувати курити.

До слова, подібні акції проводять у Тернополі вже більше 10 років.

– Коли курцям вказують на те, що паління у багатьох місцях є забороненим, вони обурюються. Мовляв, порушують їхні права, – говорить соціальний працівник Анна Болдіна.  – Але вони забувають, що своєю шкідливою звичкою порушують права тих, хто не палить.