Понад півсотні мешканців будинків №2 і 4, що на вулиці Пилипа Орлика, та прилеглих домів зібралися вчора ввечері неподалік Української греко-католицької церкви святих Володимира і Ольги. Ми вже писали про те, що тут виник конфлікт між настоятелем храму отцем Романом та місцевою громадою. Городяни проти будівництва біля церкви дев’ятиповерхового будинку. На збори ініціативна група запросила керівництво міста, депутатів, журналістів і священнослужителя. Ні сам отець Роман, ні його представники до прихожан так і не вийшли. 

zupka1Тримати оборону за місцеву владу доручили заступнику начальника управління містобудування, архітектури та кадастру Данилу Чепілю. Чиновник пояснив, що усі роботи поблизу церкви святих Володимира і Ольги ведуться цілком законно. Земельна ділянка і державний акт на неї були надані парафії ще у 1999 році. Ще тоді церковною громадою був розроблений генплан освоєння територія. Цей проект відображений і в генеральному плані Тернополя.

– Відповідно, все будується згідно генерального плану в межах державного акту, наданого в 1999 році. Парафія в праві розпоряджатися: може будувати дзвіницю, може будувати парафіяльний будинок, як це роблять інші храми у місті. Наприклад, на вулиці Злуки, на вулиці Рєпіна, на вулиці 15 Квітня чи іншій вулиці. Тобто, ніхто нічию територію не забирає. Громада вирішила, що для забезпечення завершення храму потрібно будувати будинок, залучити інвестора і закінчити храм. Більше нічого. Я, в принципі, не готовий зрозуміти позицію окремих осіб, котрі хочуть мати авторитет, говорячи про те, що ми наносимо якусь шкоду самому кварталу, чи мікрорайону. Ніхто ніякої шкоди не збирається робити. Тим більше, храму, своєму храму, – запевняє представник міськради.

Данило Чепіль також розповів, що за радянських часів на тому місці, де зараз побудований храм, мала бути зведена багатоповерхівка – шістнадцяти чи двадцятиповерховий будинок. Але у ті роки він так і не був збудований.

– Відповідно, на місці тієї висотки було дано місце під будівництво храму. І вимога стояла, щоб він був домінантою. Через те храм високий, великий і його дуже важко закінчити по тій причині, що парафіяни цієї церкви, вони є з ширшої території, ніж тут, всі приходять, всі середнього або нижчого достатку, здають по 2-3 гривні, закінчити його з того збору не можливо. А те, що навколишні будинки, я вважаю, що це є в межах огорожі. Чому вони мають таку претензію? Парафія не заходить на територію інших дворів, – переконує чиновник.

Вести діалог із обуреною громадою намагався і депутат міськради Михайло Окаринський (ВО «Свобода»), який представляє даний округ. Вивчивши всі документи народний обранець дійшов висновку, що заплановане будівництво є законним.

– Оскільки я є представником громади, ви за мене голосували, відповідно, я маю відстоювати ваші інтереси, які стосуються порушення чи не порушення ваших прав і так далі. Я, за вашим дорученням, розібрався в даному питанні і побачив, що порушення в даному випадку немає, – повідомив Михайло Окаринський.

Це викликало ще більше невдоволення у людей. Дехто припустив, що депутату «помазано», а інші – пообіцяли дати йому оцінку на наступних виборах. Дозволимо собі припустити, що вона буде явно не на користь «свободівця».

Врешті на зборах громади було одноголосно вирішено засудити майбутнє будівництво. Ініціативна група готує відповідне звернення до прокуратури. А ще парафіяни храму будуть писати листа до Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава (Шевчука) із проханням заборонити будівельні роботи поблизу церкви і відкликати отця Романа з цієї парафії. На сьогоднішній день вже зібрано понад 200 підписів незгідних із діями священнослужителя.

На фото: Перший священник-забудовник Тернопільської Митрополії УГКЦ Роман Цюпка