18 січня на Рівненській атомній електростанції трапилася аварія – прорвало перший контур, у результаті чого стався витік радіоактивної рідини. Даних про жертви немає.

Цю інформацію підтвердили джерела «Обозревателя». А ось прес-служба «Енергоатому» повідомляє лише про мікротріщини на опорному ізоляторі струмопроводу першого енергоблоку.

За інформацією джерела, ситуацію на РАЕС взяв під особистий контроль Президент України Віктор Янукович. Він розпорядився розібратися у причинах аварії, адже зовсім нещодавно на станції були проведені ремонтні роботи, за які відповідало ВАТ «Гідропрес».

Нагадаємо, у кінці грудня минулого року минув проектний термін експлуатації першого енергоблоку РАЕС. 10 грудня 2010 колегія Державного комітету ядерного регулювання України (ДКЯРУ) схвалила надпроектну роботу першого та другого блоку станції протягом 20 років. Таким чином, зараз аварійний енергоблок працює понад термін експлуатації з дозволу ДКЯРУ та «Енергоатому».У той же час відзначимо, що ВАТ «Гідропрес» (РФ), яке проводило роботи, є генеральним конструктором реакторних установок українських АЕС і фактично відповідає за безпеку енергоблоків.

До речі, перше повідомлення про аварію на РАЕС з’явилося на форумі «УП» – його написав користувач sportsman. За нашими даними, під цим ніком зазвичай пише зять Олександра Мороза – Давид Сарія.

Повністю повідомлення на форумі виглядає так:

«Прорвало перший контур, радіоактивна рідина витекла у блок, про жертви не повідомляють…!!!

p.s. Ремонтні роботи здійснював «Гідропрес»

p.s.s. Зараз головне, як наші професіонали проведуть відкачку води, дезактивацію зараженого об’єкта і подальший ремонт першого контуру…».