«Гарячу лінію», на яку жителі області можуть поскаржитися у разі політичного тиску, запровадили сьогодні згідно з розпорядженням голови обласної ради Олексія Кайди.

Скарги, за його словами, скарги будуть приймати за тел.  (0352) 52 -06- 94 у робочі дні з 9 до 18 год.

– Всю інформацію від людей щодо політичного тиску чи переслідувань, яка надходитиме на «Гарячу лінію», ми передаватимемо правоохоронним органам, – пообіцяв Кайда.

Він також обумовив, що від людей, які боятимуться назвати своє прізвище, скарги прийматимуться на «Гарячій лінії» й анонімно.

Відтак він закликав телефонувати усіх, кого шантажують, кому погрожують звільненням з роботи чи на кого роблять спроби тиску.

– Краяни! Не мовчіть, не терпіть наругу, захистіть себе, своїх рідних і близьких! – звернувся до жителів області голова облради. – Адже тільки спільно ми зможемо протистояти свавіллю,  правовому безчинству, нарузі над Конституцією та зберегти свою гідність, свою націю, Україну. Вирішення ж озвучених проблем я візьму на особистий контроль.

Нагадаємо, 8 серпня Тернопільська обласна рада висунула вимогу до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та Генеральної прокуратури України «вжити всіх необхідних заходів для забезпечення конституційних прав громадян Тернопільщини». У прийнятому зверненні депутати вказали, що керівники обласної організації Партії регіонів та обласної державної адміністрації чинять тиск на авторитетних людей в усіх районах області. Депутати також стверджують, що у владні кабінети викликають сільських голів, депутатів місцевих рад, фермерів, підприємців і змушують їх балотуватися від Партії регіонів.

«Цих людей шантажують, погрожують звільненням з роботи, роблять спроби тиску на їх родини, вибиваючи згоду бути кандидатом-мажоритарником від Партії регіонів. Використовуючи адмінресурс, тиск міліції і державної податкової адміністрації, Партія регіонів робить усе можливе, щоб не допустити розголосу цих фактів і перешкодити будь-яким акціям протесту проти таких протиправних дій», – йдеться у зверненні.