Дотримання законів про оплату праці  та сплати страхових  внесків до Пенсійного фонду України  перебуває на контролі  прокуратури області.

За словами прокурора області Івана Мельничука, за результатами перевірок з питань додержання законодавства про оплату праці з початку року порушено 95 кримінальних справ, з яких 93 надіслано до суду, принесено 130 протестів, внесено 352 приписи та подання, за документами прокурорського реагування відшкодовано 22 млн. 992 тисяч гривень, до відповідальності притягнуто 404 службових особи, з яких 14  — органів контролю.

Під  час останніх перевірок виявлено  нові факти приховування суб‘єктами господарювання трудових відносин та виплати заробітної плати «у конвертах».

Зокрема, прокурором Шумського району за результатами проведеної перевірки встановлено, що службові особи Білокриницького лісництва ДП «Кременецьке лісове господарство»,  допустили до виконання робіт 4 працівників без укладення з ними трудових угод у письмовій формі, оформлення трудових книжок, ведення табелю робочого часу, нарахування  заробітної плати та обов’язкових державних платежів, передбачених трудовим законодавством. По справі триває досудове слідство.

Приватний підприємець К. грубо порушуючи законодавство про працю, без укладення трудових договорів в письмовій формі, оформлення трудових книжок,  ведення  табелю  робочого  часу,  нарахування  заробітної плати та обов’язкових державних платежів, передбачених трудовим законодавством, використовував працю п’яти найманих осіб. За вказаним фактом прокурором Монастириського району порушено кримінальну справу за ч.1 ст.172 України, яка надіслана для розгляду в суд.

За приписом прокурора Тернопільського району  Публічним акціонерним товариством «  Тернопільський комбінат по виробництву шляхобудівельних матеріалів »  погашено заборгованість із виплати заробітної плати працівникам на суму 133,1 тис.грн.

Аналогічні приписи внесено прокурорами Бережанського,   Гусятинського, Заліщицького, Зборівського, Підволочиського, Теребовлянського районів та м.Тернополя

Здійснюючи функцію представництва інтересів громадян, прокурорами районів та міста Тернополя  пред‘явлено 858 позовів та заяв у порядку наказного провадження про стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати на загальну суму 2 млн. 179 тис. грн., з яких судами розглянуто та задоволено 853 на суму 2 млн. 220 тис. грн., добровільно відшкодовано боржниками 4 тис.грн., пише сайт ОДА