У Тернопільські міській раді повідомили, що літак, який знаходиться на масиві «Східний» демонтують через його поганий технічний стан. У тернополян думки щодо такого рішення розбігаються.

Пані Галина каже, що уже давно сама задумувалася, чи безпечно проходити біля цього пам’ятника і тим більше під ним. Жінка зауважує: «Стоїть літак тут уже скільки себе пам’ятаю, я живу тут поблизу, з моїх вікон видно літака і я ніколи не бачила, щоб якось його укріплювали, щоб доглядали за ним, а час робить своє, тому я вважаю, що демонтаж дійсно потрібний, щоб ніхто не постраждав».

Пан Віктор запевняє, що якщо вже стільки років літак простояв надійно, то ніякої загрози і зараз він не несе «Подивіться на цього літака, нічого не бракує пам’ятнику, він наче не розвалюється, тому не розумію навіщо його знімати. Та й люди у же звикли до того, що це одна із прикрас нашого міста. Я б не хотів, щоб це місце стало порожнім і щоб залишилася тільки згадка, що колись тут стояв красень-літак».

Ганна Моргун 45 років живе у Тернополі, зауважує, що літак на східному – це одна із родзинок міста: «Навіть часто чую на вулицях: де зустрінемося? – біля літака. Це є наша історія. Думаю, його треба якось, можливо, оновити, зробити щось, щоб пам’ятник був безпечним, а не демонтовувати його. Зруйнувати – легше, ніж збудувати».

«Головне – це безпека. – наголошує тернополянин Василь Наконечний. – На мою думку у тому, що пам’ятник заберуть – немає нічого страшного, а якщо він впаде і будуть жертви? Що тоді? Ми ж робимо висновки тільки після того, як стаються трагедії, страшні події, а до того – нам зазвичай все одно. Так, як на дорозі: дорожній знак ставлять, коли на тому місці стається аварія, бо водій не був попереджений про особливості дорожніх умов. Просто, щоб не було відчуття, що літака таки бракує – міська рада мала б встановити там щось інше, цікаве, що зможе милувати око місцевих жителів і гостей міста».

А тернополянка Вікторя Смільська переживає за інше: «У наш час чекати можна будь-чого. Я найбільше хвилююся, чи на той клаптик землі, де стоїть зараз літак, ніхто не поклав око? Не знаю, можливо це і паркова зона і її не можна забудовувати, але всі ми знаємо що робиться у Тернополі з парками. Боюся, щоб за якийсь період на місці літака не з’явилося якесь кафе чи інші об’єкти. А місце там гарне, видне, будь-яка навіть торгова точка мала б там хорошу виручку. Будемо сподіватися, що це тільки варіант, який не стане реальністю».

Після демонтажу пам’ятник передадуть або в музей старої техніки у Києві, або створять у Тернополі зону для старої техніки, пише tenews.te.ua.