“Шахтар” – “Динамо”: 1:1 (пенальті – 4:3)

Останній нереалізований динамівцем Шепелєвим у післяматчевий серії пенальті та руки динамівського хавбека, що у відчаї охопили голову, красномовно свідчили, по-перше, про  перемогу гірників у виснажливому двобої, а по-друге, про те, що дебютант наших опитувань пенсіонер Максим Лєліков, як мовиться, з точністю до міліметра вгадав результат поєдинку.

Кадри у футболі, як і в будь-якій іншій діяльності вирішують все. В цьому з вусатим тираном, який розмовляв з відчутним грузинським акцентом, цілком можна погодитися. Де динамівська селекція “розкопала” такого цінного кадра, як розмальований татуюванням понад усякий здоровий глузд угорський захисник Т.Кадар – нехай це залишиться питанням її компетентності. Вилучення з поля, часті грубі позиційні помилки, недбалість у роботі з м’ячем – це на такий арсенал угорського легіонера розраховувало “Динамо”?

Але перш ніж нащадок гунів і цього разу  показав “товар лицем”, кияни мали всі підстави розраховувати на вихід в півфінал, звідки дорога до Кубку України не видавалася надто важкою. Високий темп і швидкісні переміщення молодих динамівських хавбеків нерідко створювали значні проблеми для захисту “Шахтаря”, і вже на 9 хв. “броунівський рух” біля воріт П’ятова завершився необачним відбиванням м’яча кимось із захисників на Гармаша, якому вдався водночас сильний і навдивовижу точний удар в ближній від голкіпера кут.  “Шахтар” стрепенувся і відповів ефектним пострілом Тайсона в поперечину. Звісно, такі удари ефектні, але, в кінцевому підсумку вони теж точні. Як і Тайсон, мав підстави схопитися за голову капітан “Динамо” Циганков, коли влучив у стійку зі штрафного удару.

На початку другого тайму здавалося, що характер  матчу особливо не зміниться: атакам “Шахтаря” не вистачало гостроти в завершальній стадії, а групові контрвипади динамівців теж хибували на відсутність останнього пасу. Аж тут на 57 хв настав час для “бенефісу” вже згаданого Т.Кадара. В доволі простій ситуації угорець  просто подарував м’яч Тайсону, котрий вивів Мораєса фактично на порожні ворота – 1:1. Обидва автори голів, до речі, додивлялися матч з трибуни (Мораєс) і з підтрибунного приміщення (Гармаш), і не через передчасні заміни, а через вилучення з поля. Для киянина отаке завершення поєдинків з “Шахтарем” вже стало традиційним, однак, для його втіхи, невдовзі за неправильний підкат отримав другий “гірчичник” і пішов з поля Мораєс. До слова, рух рукою в кишеню по картку в цьому матчі арбітр М.Козиряцький відпрацював до автоматизму:  по сім попереджень на кожну команду і вже згадані вилучення.

Слід сказати, що доволі високий темп команди підтримували і в овертаймі, хоча під його завісу в діях обох суперників уже відчувалися обережність  і бажання покластися на волю долі, тобто на серію пенальті. Футбольна лотерея виявилася вдалою для “Шахтаря”, і тепер для нього, з огляду на можливих суперників (“Зоря”, “Дніпро-1”, та ще й сам “Інгулець”), фактично відкривається пряма дорога до “золотого дублю” в нинішньому сезоні. Хіба що хтось із названих вище конкурентів з цим категорично не погодиться…

Ігор Дуда