Медична тематика особливо актуальна останніми днями.:початок холодів, річниця епідемії, впровадження повальної “рецептизації” медикаментів у аптеках.

Нещодавно головний по здоров’ю в обладміністрації Михайло Буртняк запевнив, що продаж медикаментів за рецептами, дозволить захистити хворих від непотрібних ліків. Про особливості рецептурної виписки ліків Біртняк розповів під час прес-конференції.

–        З 1 грудня вводиться рецептурна виписка ліків, – зауважив Михайло Буртняк. – Сьогодні ми повинні заспокоїти людей, тому що як пацієнти ходили по найнеобхідніші ліки без рецептів, так і ходитимуть. Сьогодні діє наказ №793 від 2 листопада 2009 року в якому йдеться про відпуск лікарських засобів без рецептів  – це біля 3,5 тисячі найменувань. Також сьогодні діє наказ Міністерства охорони здоров’я за номером 360, який датований ще 2005 роком, яким є дійсна рецептурна виписка ліків.

Як сказав Михайло Буртняк, Міністерство готує зміни і доповнення до цього наказу.

–        Ніколи не стояло питання, якщо приміром хворий знаходиться на стаціонарі виписувати йому рецепт, сьогодні це питання піднімається на державному рівні, далі пропонується ввести нову технологію виписки ліків – рецепт має бути виписаний у двох екземплярах, один рецепт хворому на руки, другий в медичну аптеку і згідно нового положення рецепт може бути дійсним протягом кварталу після виписки рецепту, – підсумував Михайло Буртняк. – Тому сьогодні не треба боятися рецептурного відпуску ліків, адже це в першу чергу захист  захистить хворих від непотрібних ліків.

Нагадаємо, з першого грудня, тобто відсьогодні, майже 70% препаратів мають відпускати тільки за рецептом.