Про готовність добудувати споруди фірми «Будівельник» заявив столичний бізнесмен. Як повідомляє газета «Номер один», ним виявився керівник ТОВ «Будова-Захід» Андрій Стоцький.
.
За даними газети, підприємець уже познайомився із представниками влади та заручився підтримкою губернатора Тернопільщини.
Перша зустріч пайовиків із бізнесменом відбулася 15 вересня у приміщенні технічного коледжу. Там пройшли загальні збори пайовиків соціального об’єкта на вул. Тарнавського – працівників цього навчального закладу.
– Чим далі ми вникаємо в ситуацію, тим більше розуміємо, наскільки вона погана, навіть жахлива, – зазначив Стоцький. – Але я не хочу вдаватися в деталі. Нехай цим займаються відповідні служби. Кожен об’єкт індивідуальний, кожен має свої проблеми. У вас же ситуація просто унікальна: 2008 кризовий рік – і майже стовідсоткова сплата! Земля за цільовим призначенням передана коледжу, всі дозволи є, але… У Києві 2008-го подібне в принципі було неможливе.
До краху будівельної імперії Щепановського призвели багато факторів, насамперед, вважає бізнесмен – відсутність контролю. Як могло статися, що кожен розпочатий «Будівельником» об’єкт є збитковим? Вихід – знайти гроші. Однак де їх взяти, якщо люди вже повністю сплатили за квартири, хоча на буд майданчику – у кращому випадку фундамент і то під один під’їзд?
– Оскільки в цій ситуації не останню роль зіграла влада як контролюючий орган, думаю, зараз саме вона і повинна реагувати відповідним чином – посприяти. Наприклад, в отриманні дозвільної документації, – наголосив підприємець. – Але як бути фінансово? Не буду кривити душею: це остаточно не врегульовано. Є різні варіанти. Але ми грошей не приймаємо, не беремо ні готівкою, ні у безготівковій формі. Ми працюємо у законному полі. Є спеціальний закон, який діє з 1 січня 2006 року, в ньому детально виписано фінансово-кредитні механізми будівництва житла. Його перевага у тому, що створюється фонд фінансування житла, гарантований банківською установою. І навіть якщо банк збанкрутує, ви матимете першочергове право задоволення вимог. Реально у Києві всі об’єкти, котрі фінансувались банківськими установами, добудовувалися… У нас є досвід такої роботи, адже ми працюємо з 1989 року. Впевнений, що на вітчизняному ринку мало компаній, які вийшли з радянських кооперативів. Щодо довгобуду соціального житла на вул. Тарнавського, то ми по вашому об’єкту працюємо з осені минулого року і встигли підписати з паном Щепановським загальний договір про наміри, лишалось тільки врегулювати фінансові питання. Але оскільки жоден підприємець не почне працювати, якщо немає прибутку, я відверто кажу: цей проект потрібно зробити економічно обґрунтованим. Для цього ми звернулись в одну з ваших проектних організацій і доопрацювали, як найбільш економічно доцільно використати земельну ділянку, щоб вирішити ситуацію без особливих витрат. Задум у нас такий: зробити сучасний комплекс зі спортивним ядром та зручною інфраструктурою… Навесні ми домовились, що Щепановський залишає ваш об’єкт, а ми продовжуємо працювати. Але він затягував, сподівався на якісь гроші. Тим не менше, я беруся до роботи і хочу восени наступного року здати об’єкт в експлуатацію, – наголосив наостанок Андрій Стоцький.
Проте дехто з пайовиків, особливо ті, хто вклав кошти в інші об’єкти, налаштовані більш стримано. Зокрема, Ірина Вахрів (довгобуд у Великих Гаях) зауважила:
– Він (Стоцький) постійно говорить про виділення резервних площ і заробіток. Але ж влада шукала інвестора, а не кредитора! До того ж представники влади не раз говорили, що як бонус, новому забудовнику дадуть інші території під зведення будов. Пан Стоцький вже ніби підписав договори суборенди – із сільською радою у В.Гаях та по об’єкту на вул. Тарнавського. Проте нам жодних документів не показує: хто він, яку фірму представляє? Зрозумійте, ми вже один раз обпеклись, тож краще почекати, щоб не обманули вдруге.
Щодо фонду фінансування будівництва, зауважили інші жінки-пайовики, то варто подивитися відгуки в Інтернеті: люди вкрай негативно відгукуються про нього.