Порушення під час голосування продовжують фіксувати короткотермінові та довгострокові спостерігачі від громадської мережі «Опора». Наразі, ними було зафіксовано ряд порушень на ДВК.

– У селі Нестерівці Зборівського району на ДВК стався конфлікт між головою ДВК та одним із членів, – повідомив Рустам Ергешов, координатор громадської мережі «Опора» у Тернопільській області. – В ході конфлікту голова ДВК залишила приміщення дільниці, а потім повернулася. Деякий час вона була відсутня, і її вже переобрали, а потім вона повернулася назад. У Бережанах на ДВК № 610010 з кількістю виборців 724 для повноцінної роботи  необхідно чотири урни, а є тільки три.

Довготерміновий спостерігач від «Опори» Василь Томчишин повідомив, що на дільниці № 610643 у Ланівцях зафіксовані маніпуляції з бюлетенями. Там є 901 виборець, а бюлетенів – 900. Цей факт розслідується, про нього повідомили у Київ, склали акт порушення. На тій же виборчій дільниці в одну кабінку для голосування зайшли двоє осіб, і довго не виходили з неї. Члени ДВК відмовлялися складати акт про це порушення і відмовилися надавати дані про осіб, які це вчинили.

Факти нестачі бюлетенів на виборчих дільницях зафіксували і спостерігачі від ВО «Свобода».

– Наші спостерігачі зафіксували порушення по ДВК № 1, 9,12,13, 18, 30, 54,70, 96, – повідомив нардеп Олексій Кайда. – На ці дільниці надійшло менше виборчих бюлетенів аніж є виборців. Наприклад, якщо на 96-ій дільниці виборців є 2402, то бюлетенів – 2380. На ДВК №1 є 2026 виборців, а бюлетенів – 2016.  Є також порушення частини сьомої статті 83 Закону України «Про вибори народних депутатів». Воно  стосується розміщення інформаційних плакатів на виборчій дільниці. Якщо це плакати партії, то вони згідно номерів жеребкування мають розміщуватися, а плакати кандидатів – згідно алфавіту. Але на багатьох ДВК видно застосування маніпулятивної технології де перевішуються плакати з кінця списку наперед, що також впливає на свідомість виборців.

Ольга Трач

Фото автора