Сьогодні відбулося засідання тернопільського Комітету опору диктатурі. Одне з головних питань, яке піднімали представники опозиційних партій – це позбавлення соціальних виплат афганців та чорнобильців. Запросили до круглого столу і постраждалу сторону.

.

– Людей вивели на вулиці мізерні пенсії, які ще й обрізали. Виходячи з гасла «Не будьмо байдужі» ми і вийшли на мітинги. Щоправда, не всі. Парадоксально звучить, що ми вибирали владу, яка повинна була нас захищати, а ми із нею судимося. Не знаю, як на це світ дивиться. Є сотні тисяч цих справ. І ми судимо не за великі гроші, а за копійки, які нам обрізали. Є велика армія чиновників, які отримають великі пенсії. Але в цій армії чиновників коїться така нерозбериха, такий Армагедон, такий Вавілон, що ми вже другий місяць ходимо по різних інстанціях, – поскаржився представник страйкового комітету з Чорткова Володимир Чепига.

У судах, на які люди покладають великі надії, також, за словами пенсіонера, незрозуміло, що коїться.

– Нерозбериха є і в судах. Одним присудили «до виникнення обставин», другим «довічно», одним по 400 тисяч гривень, другим по 6 тисяч, а іншим взагалі нічого. Слухи ходять страшні. Земля повниться слухами, що всім областям виплатили, крім Тернопільської. Я не знаю, наскільки це правда, тому і не можу цього констатувати. Місцеві органи кивають на Київ, – запевняв Володимир Чепига.

Відтак у чортківських пенсіонерів вимога до влади одна – повернути ці доплати. А гроші, вважає житель Чорнобильської зони, знайти можна.

– Кажуть в бюджеті немає грошей. Але ж коштів немає тільки тому, що є всі ці офшори, острови, пентхауси по цілій планеті і світське життя. А може би люди дійсно задумалися, що гроші от там, вони транжиряться ці гроші, всі бачимо це світське життя, де показують, які зачіски, показують роги. Тому моя пропозиція – ми мусимо вдарити по рогах. Нам більше нічого не лишається. А лишається одне – бунт. І якщо нам кажуть, що ми хулігани, то я відповідаю: що бунт це все, що нам залишили, – емоційно завершив виступ Володимир Чепига.

У свою чергу, депутат обласної ради Степан Барна зробив заяву з приводу політичних репресій на Тернопільщині.

– У Чорткові та Заліщиках були масові акції протесту. По відношенню до людей, громадян України, які відстоювали свої конституційні права на соціальний захист, на право висловлювати думку, була проведена представниками правоохоронних органів відповідна робота. У мене є звернення від членів ініціативної групи пенсіонерів міста Чорткова, яким начебто сказали, що по відношенню до них відкриті кримінальні справи, – повідомив депутат.

Степан Барна назвав прізвища десяти членів ініціативної групи, які ніби то опинились під ковпаком у міліції. Відтак народний обранець звернувся до голови обласної ради Олексія Кайди, який теж взяв сьогодні участь у засіданні Комітету опору диктатурі, з проханням розглянути факти переслідування цих людей на сесії облради та на комісії обласної ради з питань дотримання законності і правопорядку.

Нагадаємо також, що 29 вересня о 12.00 годині під стінами обласної державної адміністрації відбудеться мітинг опозиційних партій та громадських організацій. Тут говоритимуть про ймовірну приватизацію Почаївської Лаври, «ревізію» історії України у підручниках, проблеми, які виникли довкола української мови та соціальних виплат афганцям, чорнобильцям та іншим категоріям громадян.