Два дзвони викрали невідомі у селі Комарівка Бережанського району, повідомляє Тернопільська липа.

Дзвони зберігалися із тимчасової дзвіниці біля храму Христа Царя УГКЦ. Один із них важив 100 кг, інший – 30 кг. Невеличка релігійна громада – всього 45 дворів, – в придбала їх рік тому. Кошти на дзвони збирали понад півтора року.

– Ці дзвони стали справжнім голосом парафії. Кожного разу як вони дзвонили, усі раділи, бо це означало, що село живе. Ця крадіжка стала справжньою трагедією, бо для такого маленького села, у якому лише 3 роки як з трудом завершили будівництво храму, і півтора року збирали гроші на дзвін, це не лише втрата, а груба зневага усіх щиросердних старань та праці віруючих людей, − розповів о. Михайло Забанджала, парох с. Комарівка.

За його словами, люди цілий день пробули біля церкви і плакали, а найбільший жаль має маленький Дмитрик (7 років), який за рік встиг стати добрим дзвонарем, та маленька Соломійка (5 років) від імені якої мати-заробітчанка пожертвувала 30-ти кілограмовий дзвін для нового храму.

– Напевно, гірко говорити про такі речі. Наша міліція її ніде не озвучила, а для села це важливо. Повідомляємо це для того, щоб мати хоч один маленький шанс віднайти ці дзвони. Та й зрештою, нехай наше суспільство знає про такі дикі випадки, які на жаль починають ставати нормою, − пояснив о. Михайло.