На день міста 28 серпня урочисто відкрили ще дві зірки на Алеї зірок на вулиці Гетьмана Сагайдачного – це зірка Любомири Бойцун та волонтерська зірка. Тепер бронзових зірок у вигляді квітки терену 12.

З цієї нагоди в центрі міста зібралися родичі і близькі друзі відомої тернополянки – країзнавця, архівіста та історика Любомири Бойцун, волонтери, представники міської ради, мер міста, чимало тернополян, пише “20 хвилин“.

– В Тернополі вперше в Україні ми відкриваємо волонтерську зірку, – зазначив начальник міського управління культури Олександр Смик. – Якщо раніше ми відкривали зірку конкретним людям, які прославили Тернопіль, то сьогодні наша мистецька Алея поповнюється двома зірками: краєзнавцю Любомирі Бойцун і волонтерам. Сьогодні тут присутня родина пані Любомири і найближчі люди, які знали її, спілкувалися з нею, а також запрошені волонтерські організації. Зірки розробив наш скульптор Дмитро Пилип’як. Всі зірки з бронзи, виготовляються у Львові. Це добра традиція і дуже почесно для кожного тернополянина, і я радий, що люди до цього дуже серйозно ставляться. Тут випадкових зірок немає.

Відкривали зірку Любомири Бойцун її родичі і близькі. А сертифікат про встановлення зірки мер Тернополя Сергій Надал вручив внучкам пані Любомири Ярині та Ірині Максим’як.

– Ми з Любомирою росли з дитинства, – розповіла двоюрідна сестра Любомири Бойцун Неоніла Бензар. – Весь час ми були разом, разом в школі вчилися, дружили. Я старша від неї на 5 років. Вона і за дружку в мене на весіллі була, і була в мене на 70 років. Думали, що відсвяткуємо і в неї 70-річчя, та не судилося… Її не дуже шанували при житті, то дякую, що цінуєте по смерті.

До слова, започаткували Алею зірок на День міста 28 серпня 2011 року. Тут відзначені Ігор Герета, Анатолій Горчинський, Борис Демків, Іван Марчук, Степан Галябарда, Михайло Форгель, Василь Бурма, Леся Романчук, Олена Підгрушна та Казимир Сікорський. А відтепер і Любомира Бойцун та волонтери.