У Тернополі презентували доповідь українських правозахисних організацій «Права людини в Україні». Фахівці проаналізували давні проблеми і нові загрози у сфері захисту прав громадян за останніх два роки.
За словами голови громадської організації «Гельсінська ініціатива ХХІ» Олександра Степаненка, результати досліджень є невтішними.
– Правоохоронні органи – це суха статистика. Якщо в позаминулому році в закладах тимчасового тримання загинув 21 український громадянин затриманий, то за минулий рік кількість загиблих зросла більш ніж у два рази – 51 чоловік. Далі – прокуратура. Сам той факт, що генеральний прокурор відкрито заявляє, що Генпрокуратура готова виконати будь-яке замовлення Президента, дуже насторожує. Це свідчить про дуже низькій рівень правової культури, – сказав правозахисник.
Також Олександр Степаненко стверджує, що кількість порушень прав людини у нашій державі лише зростає.
– Якщо у двох словах сформулювати загальний висновок всіх попередніх доповідей, то, на жаль, порушення прав людини в Україні мають системний характер з року в рік. Це стосується і роботи правоохоронних органів, підрозділів внутрішніх справ, держдепартаменту з питань виконання покарань і нашої судової системи. Але ось, що турбує нас також і що слугувало тим чином, що ми зробили спробу представити цю доповідь і в Тернопільській області також, це теж, що впродовж останнього року, на жаль, ми спостерігаємо такий відчутний відкат в сфері дотримання прав людини, – додав голова «Гельсінської ініціативи».
Декілька прикладів порушень прав людини у Тернопільській області навела консультант громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини у Тернополі Ольга Кушнерик.
– До приймальні приходив чоловік з району, який скаржився на те, що при провадженні на медичне освідчення на предмет алкоголю його побив працівник ДАІ. У цього чоловіка зламане ребро. Він зараз домагається в прокуратурі порушення кримінальної справи проти працівника ДАІ. Інший факт. Коли селяни сільським посадовцям починають виступати проти відчуження належних селу земель влада їх за це карає, – зазначила жінка.
Додамо, що про усі факти порушень прав людини в Україні за останніх шість років можна прочитати в Інтернеті на офіційній сторінці Української Гельсінської спілки з прав людини.