Музей українських твітерян планують відкрити 22-23 січня в Тернополі.

Це заплановано зробити в ході баркемпу із застосування соціальних медіа у громадському секторі і журналістиці.

Подія під назвою TwiTerEvent об’єднає близько 60-70 учасників з Тернополя, Одеси, Харкова, Києва, Житомира, Львова, Рівного.

За словами одного з ініціаторів TwiTerEvent Володимира Ханаса, мета події – ознайомити учасників з новими тенденціями застосування соціальних медіа у призмі «влада-туризм-неурядові організації-журналістика». Усі доповіді поділені за тематичними напрямками. Учасники приділять значну увагу можливостям Twitter’а.

Під час баркемпу організатори обіцяють відкрити Музей українських твітерян, відповідно оголосили збір експонатів. За задумом організаторів, в музей увійдуть усі письмові і матеріальні артифакти, які свідчитимуть про розвиток сервісу Twitter в Україні.

Дати проведення баркемпу припадають на святкування Дня злуки 22 січня. У 1919 році в цей день відбулося виголошення універсалу об’єднання ЗУНР та УНР в одну державу. Приїзд на подію учасників з багатьох областей стане для Тернополя символічним втіленням ідеї Дня злуки.

Організаторами події виступили громадські активісти Тернопільщини, учасники Twitter-трансляції виборів #elect_ua. Cпіворганізатором TwiTerEvent є MediaNext, проект з розвитку нових медіа від МГО «Інтерньюз-Україна».