Верховна рада 16 липня прийняла закон про скасування переведення часу в Україні з зимового на літній. Втім, президент Зеленський досі його не підписав. Тож чи буде переведення годинників останнім, питання залишається відкритим.

За словами лікарів, переведення годинників може позначитися на самопочутті. Відтак жителям краю рекомендують подбати про підготовку до цих змін завчасно. Ознаки поганого самопочуття в період переведення часу: втома, втрата концентрації; дискомфорт шлунково-кишкового тракту; загострення серцево-судинних захворювань; перепади настрою.

За словами лікарів, здоровій людині для адаптації до нового графіку потрібно 3-4 дні. Але загалом цей процес може тривати до 10 днів. Лікарі виділяють кілька кроків, які можуть допомогти полегшити процес адаптації: варто скорегувати режим сну, стежити за харчуванням, а також відкласти важливі справи у перші дні після переведення годинників.

Додамо, вперше сезонне переведення годинників для українців відбулося у 1981 році, коли це вирішив запровадити Радянський Союз. А от саме в Україні літній час уніфікували лише в 1996 році. Стрілки годинника восени та навесні українці переводили вже 43 роки. 3 березня 2021 року Верховна рада в першому читанні ухвалила законопроєкт № 4201 “Про обчислення часу в Україні”, який передбачав відмову від сезонного переведення годинників. Депутати підтримали його у другому читанні 16 липня. 21 серпня його направили на підпис президенту, проте Володимир Зеленський його досі не підписав.

Софія Романська