Близько двадцяти молодих людей привело сьогодні під стіни облдержадміністрації бажання захистити свободу мирних зібрань. Акція, яку організатори назвали «Останній мирний протест», відбулась у Тернополі. Молоді люди протестували проти прийняття у парламенті законопроекту, який обмежить їхні права на мирні зібрання. Очікується, що це питання Верховна Рада розгляне завтра.

– Якщо не внесуться зміни до нього, то він надає великі повноваження нашій міліції. Вона зможе нас безпосередньо розганяти. Ми не зможемо збиратися, наприклад, біля обласної держадміністрації, просто, мирно і без ніяких повідомлень. Також вони прирівнюють спонтанні мирні зібрання до простих мирних зібрань. Тобто, зараз ми маємо право спонтанно, не заплановано зробити акцію. А згідно із законом, ми не будемо мати цього права, – пояснив голова тернопільського осередку «Фундації регіональних ініціатив» Богдан Кохан.

Молоді люди під стінами «білого дому» вигукували протестні гасла і показували невеличкі сценки, як цей закон безпосередньо вплине на їхнє життя. А те, що у Тернополі сьогоднішня акція зібрала мало людей, організаторів не засмучує.

– Якщо говорити про одиничну акцію, то я, в принципі, згоден із журналістами, що це не дає якогось резонансу. Але треба говорити зараз про те, що такі акції відбуваються по всій Україні. Це загальноукраїнська хвиля такої молодої непокори до того, що влада пробує нав’язати. Ми хочемо достукатися до тих людей, які є навколо нас, що нам, людям, яким жити в Україні, не байдуже, які закони там приймаються. І, зокрема, наше бажання на те, що ми хочемо мирно збиратися по троє, по четверо, по п’ятеро, гуляти в парку, розказувати про свої ідеї. Якщо нам і це будуть забороняти, тоді я вже не знаю,  – наголосив один із учасників акції Іван Омелян.

До речі, подібні «останні мирні протести» сьогодні відбулися у 15 містах України. Головна вимога учасників – не приймати завтра законопроект №2450 “Про свободу зібрань” до надання правових висновків Венеціанською комісією.