Співала, танцювала та частувалася українськими стравами тернопільська молодь на українських вечорницях перед початком Великого посту.

Веселі посиденьки у народних традиціях «Вечорниці з ґудзом» провели наприкінці минулого тижня у ресторані «Галич». Натанцюватися досхочу та познайомитися ближче зібралося більше 12 громадських організацій міста. Свято організувало управління у справах сім’ї та молоді Тернопільської облдержадміністрації та обласна організація ВМГО «Молода Просвіта».

– Ці вечорниці, насичені танцями та співами, мають здружити нашу молодь, – каже голова Тернопільської обласної організації ВМГО «Молода Просвіта» Святослав Абрам’юк. – Хочемо налагодити неформальні зв’язки між ними. Під час вечорниць вони всі змогу продемонструвати роботу своєї організації, розповісти більше про себе.

Знайомилася молодь спершу за столом. Частували українським борщем з пампушками, салом, м’ясом, узваром та іншими українськими стравами. А після ситної вечері тернополяни взялися за розваги. Активні гуляння почалися із народної сценки, у якій були і сварливі жінки, і юнацькі залицяння, і чимало співів. Виступи підготували просвітяни.

Вони організували й конкурс, під час якого громадські організації розповідали про себе. Дехто – у формі казки, дехто – за допомогою кількох слів: іменників, прикметників, дієслів. Наприкінці вечорниць провели танцювальний майстер-клас.

Такі вечорниці у Тернополі проводять три-чотири рази на рік. Інколи на них збирають близько сотні людей. Утім, таке свято, де зібралося б більше десятка організацій разом, у Тернополі провели чи не вперше.

– Співи, жарти, танці – усе це дуже весело, – каже член «Пласту» Олена Левчук. – Ми часто відвідуємо такі заходи, але зазвичай на них збирається лише дві-три організації, а щоб стільки – вперше. Це хороша можливість для тіснішого спілкування та співпраці між нами.

Хорошу перспективу таких зустрічей у дружній атмосфері побачили для себе представники й інших молодіжних організацій.

– Дуже добре, що у Тернополі проводять заходи, які допомагають нам познайомитися ближче, – каже керівник прес-служби Тернопільського обласного осередку Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Демократичний альянс» Світлана Чернецька. – Це допомагатиме нам у проведенні спільних заходів. Адже коли ми підтримуватимемо одне одного, то зможемо проводити більш масштабні акції. І загалом хороші люди, а тим більше, коли вони активні, життєрадісні і мають чітку громадську позицію, мають триматися разом.

«20 хвилин»