Тривають роботи з виявлення та знешкодження вибухонебезпечних предметів часів Другої світової війни в лісі поблизу с.Застіноче Теребовлянського району Тернопільської області.

.

Повідомлення про небезпечну знахідку надійшло до Теребовлянського райвідділу МНС ще 11 квітня 2011 року від Теребовлянського лісництва. Розвідкою, проведеною групою піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону Управління МНС області, було встановлено, що на даній місцевості знаходиться велика кількість вибухонебезпечних предметів. Ймовірно, колись тут були склади боєприпасів армії нацистської Німеччини. Піротехніками вже виявлено та знешкоджено 837 артилерійських снарядів різного калібру. Роботи тривають.

Землі не лише Теребовлянщини, але й усієї області зберігають в своїх надрах ще не одну сотню небезпечних «свідків» війни. Тож, аби не трапилося біди, пам’ятайте, якщо ви знайшли предмет, який зовні нагадує боєприпаси, або є підозрілим – не торкайтеся його. Правильно і безпечно знешкодити вибухонебезпечні предмети здатні лише досвідчені фахівці. Ні в якому разі не намагайтеся робити цього самостійно, адже це може призвести до трагічних наслідків. Про підозрілий предмет необхідно негайно повідомити підрозділ МНС, зателефонувавши за номером «101», а також сповістити органи місцевого самоврядування, пише сайт МНС