Якби молодим людям, які люблять нестандартні зачіски і одяг довелося самовиражатися не в нашій толерантній країні, а на близькому Сході, їх життю загрожувала б смертельна небезпека.

Щонайменше 14 підлітків, що зараховували себе до субкультури емо, були забиті до смерті камінням в Багдаді за останні три тижні. Про це в суботу повідомляє агентство Reuters з посиланням на джерела в медичних колах та правоохоронних органах іракської столиці.

Шиїтські екстремісти, імовірно причетні до вбивств, поширюють в деяких районах міста списки тих, хто стане наступною жертвою, якщо не змінить зачіску і стиль одягу. У кожній з таких листівок близько 20 імен.

Як пояснює агентство, вбивства почастішали після того, як МВС Іраку в лютому оголосило субкультуру емо сатанізмом і наказало представникам поліції на місцях викорінити її прояви. При цьому, після того, як повідомлення про вбивства підлітків емо стали з’являтися в ЗМІ, міністерство заявило, що не реєструвало жодних злочинів на грунті ненависті до представників субкультури.

“Всі зареєстровані вбивства сталися через помсту, на побутовому грунті або мали звичайні кримінальні мотиви”, – виправдовуються в МВС Іраку.