Депутати міської ради на черговій сесії підтримали звернення до ректорів Тернопільських ВНЗ з проханням не впроваджувати постанови Кабінету міністрів України №796 «Про затвердження переліку платних послуг, що можуть надаватися державними та комунальними навчальними закладами». З такою пропозицією виступив радник міського голови з молодіжних питань Назар Зелінка. У зверненні йшлося, що більшість із нововведених платних послуг не відповідають вимогам статті 53 Конституції України, яка гарантує право кожного на освіту, покладаючи на державу обов‘язок забезпечити доступність професійно-технічної, вищої освіти в державних та комунальних закладах.

Як розповів під час свого виступу Назар Зелінка, ряд університетів України вже запровадили додаткові платні послуги. Це при тому, що звичайна студентська стипендія – 650грн., а підвищена – 700грн., тоді як вартість платних послуг в деяких університетах коливатиметься від 22 до 900грн.

Тож впровадження даної постанови аж ніяк не стане позитивною зміною для ВНЗ і лише дозволить спростити легалізацію хабарництва, а також процес комерціалізації освіти в Україні.