Біл ГейтсПоряд з технічним прогресом у світі зростає й кількість злочинів, пов’язаних з комп’ютерними технологіями та інтернетом. Не виняток і наша область. Відтак цінний досвід та вміння тернопільські правоохоронці переймають у колег. Для цього у місті відбувся семінар-нарада працівників експертної служби МВС України, на якому обговорювали актуальні питання у сфері захисту авторських прав та об’єктів інтелектуальної власності.

.

Ще кілька років тому, розповідають тернопільські міліціонери з правопорушеннями, що стосуються інформаційних систем навіть не стикались. Сьогодні ж без таких справ не обходиться жоден місяць. Майже всі з них, кажуть правоохоронці, залишаються не розкритими, адже з часом такі злочинні схеми не лише частішають, а й вдосконалюються. Користуються зловмисники й тим, що місцевим міліціонерам бракує досвіду у розкритті таких справ. Відтак на дводенний всеукраїнський семінар приїхали і представники Науково-дослідного центру судових експертиз Міністерства юстиції України. Одним зі знакових своїх досягнень вони вважають повернення компанії Google її доменне ім’я.

Ігор Стародубов, в.о. директора Науково-дослідного центру судових експертиз Міністерства юстиції України:

Громадяни США зареєстрували в Україні фірму під назвою ТОВ “Google”, зареєстрували на себе доменне ім’я і вимагали в компанії “Google” викупити в них її власне доменне ім’я. На що компанія “Google” сказала, що вони ніколи не викупати ні в кого частину власного бізнесу і почали судові справи, які тривали 5 років.

Та не всі зловмисники вдаються до таких масштабних схем. Частіше місцеві винахідники підробляють продукцію відомих торгових марок, або ж займаються аудіовізуальним та комп’ютерним піратством .

Костянтин Ковальов, представник Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України:

Правопорушення притаманні такі усім областям, не тільки Тернопільщині. Це незаконне розповсюдження об’єктів аудіовізуальних творів на CD-, DVD-носіях. Це найбільш поширений вид контрафактної діяльності… Відповідальність передбачена згідно чинного законодавства, як кримінальна, так і цивільно-правова.

За порушення законодавства тернопільські міліціонери цьогоріч склали більше ста адміністративних протоколів, викрили 18 злочинів, щодо порушення авторських прав, прав на винахід та незаконне використання знака для товарів та послуг, а також припинили діяльність п’яти підпільних цехів, де виготовляли фальсифіковану продукцію.