Про це свідчить звіт щодо глобальної тютюнової епідемії, оприлюднений Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

.

Як випливає зі звіту, з 2006 по 2009 рік ситуація з курінням в Україні значно змінилася. За стандартизованому показником поширеності куріння серед дорослих України п’ять років тому займала четверте місце в світі, поступаючись лише Греції, Науру і Росії. Показник становив 45%.

У 2009 році він уже скоротився до 32%. Тепер України ділить 24-29 місця з Непалом, Іспанією, Сербією, Тунісом і Соломоновими островами. Всього в списку 147 країн.

Найбільше курців (більше 40%) в 2009 році проживало в Греції, Австрії, Росії, Албанії, Боснії та Герцеговині, а також в тихоокеанських Кірібаті, Науру, Самоа і Папуа-Нової Гвінеї.

Зазначимо, що за показником поширеності куріння серед чоловіків (65%) у 2006 році Україну поступалася тільки Росії. Нині в країні курять близько 50% чоловіків, і вона перемістилася на 14-17 місця, розділяючи їх з Латвією, Литвою та Малайзією.

Раніше українське МОЗ повідомляв, що в країні курить майже чверть населення у віці від 12 років і старше. При цьому кожен третій курить понад 20 років.

У травні завідувач сектору контролю над тютюном Українського інституту стратегічних досліджень МОЗ Костянтин Красовський заявив, що з жовтня 2012 року на пачках сигарет з’являться попередження з малюнками про наслідки куріння.