Тернопільські міліціонери спільно з оперативниками управління Служби безпеки України виявили у Збаразькому районі три гектари самосівів коноплі. Такої кількості наркотичних рослин раніше в нашій області правоохоронці не фіксували. За приблизними підрахунками, їм доведеться знищити понад 900 тисяч нарковмісних рослин.

На фільтраційні поля місцевого цукрового заводу люди заходять рідко. А той, хто там випадково опинявся, не звертав уваги на дикоростучу коноплю, заховану у високих бур’янах. Земельні угіддя, де виросли небезпечні рослини, належать сільській раді села Базаринці. Посіви розташовані в різних місцях. Невідомо, чи раніше тут хтось спеціально культивував заборонені для висіву рослини. Тепер наркотичне поле подібне на самосіви. На родючих ґрунтах окремі рослини нагадують невеликі зелені деревця.
Такою ситуацією могли скористатися ділки, зібравши наркотичний врожай. Перероблену та висушену сировину зловмисники могли вигідно продати. Адже на чорному ринку всього-на-всього за 5 грамів марихуани залежні люди платять по 50 гривень. На щастя, тернопільські правоохоронці їх випередили – вони знищать півтонни наркотичної сировини.

Міліціонери вже почали скошувати дикоростучі коноплі. Їх вони спалюють. Для повного знищення нарковмісних рослин буде залучено спеціальну техніку. Щоб повністю ліквідувати небезпеку, доведеться потрудитися не один день.
Виявлений посів є рекордом для нашої області! Для інформації – від початку року тернопільські міліціонери вилучили з незаконного обігу майже пів центнера марихуани. Один із порушників культивував на присадибній ділянці майже півтисячі рослин, інший – з цією метою обладнав спеціальну лабораторію для її вирощення у приватному двоповерховому будинку. 16-х жителів області міліціонери притягнули до кримінальної відповідальності за продаж дурману. А понад шість десятків громадян понесли адміністративну відповідальність за її незаконний обіг. Цікаво, що серед порушників як молоді, так і старші. Найменшому розповсюджувачу марихуани тільки виповнилося сімнадцять років, найстаршому – шістдесят п’ять.

Як виявилося пізніше наші 3 гектари то дрібниці. В Херсонській області накрили поле коноплі розміром у 17 гектарів! До вирощування наркоти, кажуть, причетна родина голови місцевої РДА.