У грудні за ініціативою МВС України на ринках Тернопільської області відкриті громадські приймальні.

До роботи у цих новітніх інституціях залучені оперативники Державної служби боротьби з економічною злочинністю, дільничні інспектори міліції, а також працівники служби внутрішньої безпеки. Мета правоохоронців – забезпечення належного правопорядку у найбільш людних місцях, надійний захист підприємців від різноманітних порушень та зловживань.
Щоб привернути увагу усіх, хто працює на ринку, міліціонери організували рекламне повідомлення, яке щогодини транслюється з гучномовців. Правоохоронці звертаються до усіх відвідувачів та продавців ринків з проханням не забувати про безпеку, оперативно повідомляти про усі правопорушення. Адже саме у багатолюдних місцях стається чимало крадіжок, шахрайств, вимагань грошей та інших злочинів.

Правоохоронці звертаються до представників малого бізнесу, аби допомогти їм у захисті їхніх прав, а також вчасно виявити корупційні діяння різного роду чиновників щодо підприємців. Оголошення про прийом у постійних та виїзних громадських приймальнях міліціонери розмістили на видних місцях продуктових та речових ринків області.

У дні, коли працюють ринки, підприємці мають можливість звернутися до правоохоронців, які чергують у міні-приймальнях. Їх, до слова, в обласному центрі утворено дві: на центральному ринку міста Тернополя (вулиця Живова, 9) та на продуктовому ринку (вулиця 15 Квітня, 6). Правоохоронці приймають представників малого бізнесу та відвідувачів ринків Тернополя з 9 до 16 години. У районах приймальні діють за такими адресами: м. Кременець вул. Базарна, 6; м. Чортків, вул. Ринок, 11; м. Бережани, вул. Збіжева, 3; м. Теребовля, вул. Паращука, 7; м. Борщів, вул. Кондри, 3. Там підприємці можуть звернутися до міліціонерів у робочі дні з 9 до 14 години. Працівники обласних підрозділів постійно виїжджають у райони області, щоб безпосередньо на робочих місцях дізнатися про проблеми підприємців від них самих.

З гучномовця міліціонери щодня звертаються до дрібних торгівців з такими повідомленнями: «якщо вам погрожують з вигодою для інших перепродати товар, вимагають хабара, чинять фізичний вплив – звертайтеся до громадських приймалень, повідомляйте про такі факти на телефони гарячих ліній в обласне управління внутрішніх справ на номер 52-35-13, або у відділ внутрішньої безпеки 52-67-15. Кожне звернення правоохоронці оперативно розглянуть і у найкоротші строки повідомляють про прийняте рішення».

Як розповів заступник начальника УДСБЕЗ в Тернопільській області Василь Мокрицький, найбільше нарікань мали представники малого бізнесу на центральному ринку, насамперед ті, які торгували на прилеглих вулицях. Вони скаржилися, що їм не виділяють місць для законної торгівлі продуктами та м’ясними виробами. З цією метою було оперативно утворено комісію, до якої увійшли представники владних структур області. Вона зайнялася вирішенням цього питання. Місця для багатьох торговців вдалося вже знайти та обладнати. Підприємці вдячні за допомогу – адже тепер можуть торгувати на законних підставах. На центральному ринку Тернополя у перші дні роботи громадської приймальні підприємці та реалізатори зверталися з іншими заявами та пропозиціями. Міліціонери намагатимуться допомогти їм усім якнайскоріше.

Відповідно до встановленого графіку, не рідше як раз у десять днів, прийоми в таких громадських «міні» – приймальнях здійснюватимуть керівники міського та районних підрозділів міліції. Це допомагатиме оперативно вирішувати питання, з якими звертатимуться люди, повідомляє сайт УМВС