Мешканці Великого Ходачкова вийшли під стіни Козівської райдержадміністрації з вимогою вплинути на ситуацію з розташуванням птахокомплексу у їхньому селі, яке вони вважають незаконним, та таким, що загрожує екологічним лихом.

Організаторами акції протесту виступили громадський рух «Українська справа» та всеукраїнське об’єднання «Тризуб ім. Степана Бандери».

Якщо ж районна влада не дослухається до селян, вони вимагатимуть, щоб депутати районної ради на позачерговій сесії висловили недовіру голові райдержадміністрації Юрію Пудлику, котрий, за словами пікетувальників, сприяв незаконному будівництву птахокоплексу у Великому Ходачкові, та відсторонити його від виконання обов’язків. «Влада має служити людям, а не олігархам», – наголосили учасники пікету.

«Проблема громади Великого Ходачкова уже вийшла за межі району. Завтра вона стане проблемою області, а післязавтра – цілої України. Зокрема, питанням захисту прав селян уже займається загальнонаціональний політик Валентин Наливайченко, який зустрічався з мешканцями Великого Ходачкова та вже допомагає – повідомив представник «Української справи» Євген Філь. – Українці змушені спільно діяти проти беззаконня, яке творять олігархи. Люди бачать, що відстоювати свої права ефективніше гуртом, і стають дедалі активнішими. Громада Великого Ходачкова, Козівського та інших районів Тернопільщини готова боротися за свої права!».

Як повідомив, депутат обласної ради, який входить до комісії з вивчення ситуації щодо стану дотримання приватним підприємством «Агропродсервіс Плюс» чинного законодавства при проведенні реконструкції тваринницького комплексу у селі Великий Ходачків, Володимир Петровський, вчора було направлене депутатське звернення до Генпрокуратури щодо перевірки законності договорів оренди землі між Великоходачківською сільською радою та підприємством «Агропродсервіс Плюс».

Також, за його словами, вже підготовлено позовну заяву до суду про визнання недійсним договору про оренду землі. Крім того, найближчим часом від імені Валентина Наливайченка буде направлено звернення до Всесвітньої організації охорони здоров’я з вимого втрутитися в ситуацію.

Як відзначила мешканка села Ольга Деркач, громада Ходачкова протестує проти розташування птахокомплексу вже три роки.

«Олігарх ладен пройти по трупах, аби заробити свої мільйони. Він обіцяв провести громадські слухання, однак цього не було зроблено. Ми написали 46 звернень до різних інстанцій, але отримали лише відписки. Ми вимагаємо не нищити село! Ми продовжимо нашу боротьбу, ми не здамося, бо за нами діти та онуки», – відзначила Ольга Деркач.

Як ми повідомляли раніше, на захист прав мешканців Великого Ходачкова виступив громадсько-політичний діяч, екс-голова СБУ Валентин Наливайченко. Він, зокрема, надав юридичну допомогу громаді, а також звернувся за підтримкою до міжнародних екологічних організацій.