До кримінальної та адміністративної відповідальності прокуратура області притягнула підприємців, які порушили у 2010-му Закон «Про охорону праці».

Підприємці не стежили за дотриманням обов’язкових норм і правил на підприємствах і в установах. Ціна такого недбальства в деяких випадках виявилася надто високою — загинули люди, пише «20 хвилин».

– Прокурор міста порушив кримінальну справу стосовно приватного підприємця, який допустив до роботи на шиномонтажі робітника, не оформивши з ним встановленої законодавством трудової угоди, – розповідає перший заступник прокурора області Микола Люшненко. – Підприємець не провів відповідного інструктажу з охорони праці, не подбав про безпечні умови для робітника. Цю справу вже розглянув суд, підприємця засудили.

Працівник шиномонтажу підкачував шини причіпа автомобіля КамАЗ. Шина колеса розірвалася, з неї вилетіло металеве кільце, яке завдало чоловікові смертельних ушкоджень. Він помер через відкриту черепно-мозкову травму із переломом кісток основи черепа.

– Натомість начальник ремонтно-будівельної дільниці Підволочиського РайСТ без інструктажу допустив працівника до роботи на круглопильному верстаті, – розповідає перший заступник прокурора області. – На цьому верстаті не було захисних засобів. Чоловік різав планку. Втратив чотири пальців лівої руки

Прокурор Підволочиського району порушив кримінальну справу стосовно цього роботодавця. Наразі триває досудове слідство. Провадження про адмінправопорушення порушили і проти підприємця зі Збаражчини. Цей чоловік використовував приміщення пилорами без дозвільних документів, акту державної технічної комісії, висновків санепідстанції й управління охорони праці.

– Роботодавець не створив для своїх працівників безпечні умови праці та відпочинку. Не було вентиляції, освітлення, – каже Микола Люшненко. – Цей підприємець заплатив штраф, діяльність пилорами зупинили. Аналогічні порушення наші працівники виявили у Підгаєцькому та Теребовлянському районах.