Цілу ніч не змовкала сигналізація машини поблизу будинку тернополянина Романа Гандзія, що на вул. Парковій. Від нестерпного звуку у ніч на 5 березня протягом 10 годин потерпали і мешканці будинків на вул. Шопена.
Роман Гандзій з дружиною тричі телефонували в міліцію. Охоронці порядку навіть приїздили на місце, але допомогти не змогли. Сигналізація вимкнулася зранку, приблизно о восьмій годині. Згодом зникла і сама машина. Більше мешканці біля будинку її не бачили, пише “20 хвилин”.
– Невже міліція не може дати раду з машиною? – запитує тернополянин. – Це ж було порушення громадського порядку. Ми і наші сусіди цілу ніч не спали. Моя теща, яка працює в Італії, розповідала, якщо там протягом 15 хвилин на машині не змовкає сигналізація, авто просто забирає евакуатор.
Сигналізація на бусі Volkswagen спрацювала 4 березня близько 22.00. Коли вона протягом 30 хвилин не змовкала, дружина пана Гандзія зателефонувала в міліцію на “102”.
– Перед тим ми прочитали в Інтернеті, що робити в подібній ситуації. Тож я пішов на двір і переписав марку та номери машини, повідомив ці дані правоохоронцями, – каже Роман Гандзій. – Згодом міліціонери приїхали, походили навколо машини і поїхали.
Сигналізація не змовкала і чоловік зателефонував у міліцію ще раз. Йому сказали, що знають ситуацію. Мовляв, їм вже телефонували люди і з сусідньої вул. Шопена. Міліціонери також повідомили, що знайшли власника машини, але він її продав і новий власник їздить за довіреністю. Зв’язатися з ним правоохоронцям не вдалося. Міліціонери також пояснили, що не можуть чіпати авто бо це — приватна власність.
– Я це розумію, але хто має відповідати за наш спокій? – обурюється чоловік. – Невже нема ніяких засобів впливу на таких водіїв? Ми спали мінімум дві години за всю ніч. У будинку багато дітей, вони теж не могли заснути. У нас до речі, троє маленьких дітей.
Водія буса знайдуть і проведуть з ним роз’яснювальну роботу, запевнили у відділі зв’язків із громадськістю обласної міліції. Якщо сигналізація не змовкала через технічну несправність – одна справа, якщо ж все сталося через недбалість водія, йому доведеться заплатити штраф. Згідно з законодавством, якщо громадяни порушують тишу після 22.00 їх притягують до відповідальності згідно ст. 182 Кодексу України про адміністративні правопорушення.