Ця подія сталася у травні 2010-го, однак лише недавно Феміда поставила остаточну «крапку», якою, втім, залишилися незадоволеними потерпілі – родичі покійного. Саме вони оскаржували постанову Бучацького райсуду до апеляційного суду області. Однак апеляційна інстанція залишила постанову у силі, – повідомляє “Свобода”.

Жителя Бучача вкусив на одному з дворів міста домашній собака. Чоловік тут же звернувся до районної лікарні. Того ж дня йому надали необхідну медичну допомогу – обробили рану на руці. (Згідно з висновком комісійної експертизи така медична допомога визнана своєчасною, повною та на достатньому кваліфікаційному рівні.) Лікар-травматолог надіслав у Бучацьку СЕС та районну ветеринарну лікарню екстрене повідомлення про випадок укусу – для проведення десятиденного ветеринарного нагляду за собакою, що вкусила людину, оскільки результат такого нагляду, згідно з “Інструкцією про застосування антирабічної вакцини”, є вирішальним для лікуючого лікаря щодо призначення потерпілому від укусу тварини курсу антирабічного щеплення – для уникнення зараження сказом потерпілого. Зокрема щеплення антирабічною вакциною ефективне лише на початку курсу лікування, не пізніше 14 днів з часу укусу (після ветеринарного спостереження за твариною протягом 10 днів з часу укусу).

Екстрене повідомлення приймав ветеринарний лікар Бучацької районної ветеринарної лікарні, котрий обіймав посаду провідного лікаря-епізоотолога, і згідно з посадовими обов’язками зобов’язаний проводити епізоотичне розслідування кожного випадку появи нових вогнищ інфекційних захворювань, у тому числі і укусу тваринами людей, а також забезпечити проведення десятиденного ветеринарного нагляду за собакою, що покусала людину. Про результати нагляду ветеринар мав повідомити лікувальний заклад у телефонному режимі, а також письмово.

Проте цей фахівець, проігнорувавши покладені на нього обов’язки та всупереч вимогам “Інструкції про заходи щодо боротьби зі сказом тварин”, не забезпечив 10-денного карантину та не вів належного ветеринарного нагляду за собакою, що покусала чоловіка. Більше того, ветеринар не встановив та не повідомив лікувальний заклад про те, що собака через 8 днів після того, як вкусив людину, загинув! Натомість 17.05.2010 року, тобто через 10 днів після факту укусу, надіслав у Бучацьку ЦРЛ довідку, в якій містилась недостовірна та об’єктивно не перевірена інформація про те, що собака перебував під ветеринарним наглядом 10 днів і є клінічно здоровим…

Зважаючи на це, лікар-травматолог прийняв рішення не призначати курс антирабічного щеплення покусаному чоловікові, що призвело до тяжких наслідків, – зараження останнього сказом, від якого 2 липня 2010 року чоловік помер.

Недбайливого ветеринара притягнули до кримінальної відповідальності – за статтею 251 Кримінального кодексу (порушення ветеринарних правил, яке спричинило поширення епізоотії або інші тяжкі наслідки). Санкцією цієї статті передбачено штраф від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п’яти років, або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на такий же строк. Утім, обвинуваченого у вчиненні злочину лікаря Бучацький райсуд звільнив від кримінальної відповідальності на підставі Закону України «Про амністію в 2011 році».