Поезія Тараса Шевченка актуальна у кожен період історії України – так стверджують літературознавці та історики. Він був натхненником борців за свободу та незалежність, а з його Кобзарем йшли в бій.

Напередодні Дня Героїв та одночасно у річницю перепоховання Корифея тернопільське студентство влаштувало вечір шевченкової поезії, повідомляє ІНТБ.

– Шевченко був символом боротьби України за своє становлення і незалежність. Із Шевченком і його «Кобзарем» усі йшли на поля бою в рядах УПА, січових стрільців. Вони йшли і перемагали. «Борітеся – поборете, вам Бог помагає…», – зазначив один з організаторів акції.

Місцем для проведення символічної акції не випадково обрали колишню в’язницю, а тепер – музей політв’язнів. Ігор Олещук розповідає про камери, про тих, хто тут відбував покарання, про тих, кого розстрілювали під цими стінами. Молодим, 17-річним юнаком він бачив усе це на власні очі.

– Тут, у казематі, у жовтні 1948 року я сидів. А ось тут був прогулянковий двір. Я, малолітній, був засуджений до 25 років таборів. У висновку військового трибуналу, який мене судив, було написано: «юный разведчик-информатор», – розповів старший науковий співробітник музею Ігор Олещук.

Поезія Шевченка глибока та насичена. Проте молодь вирішила читати не важку героїчну літературу, а ту, що знайома з дитинства та навіює хороші емоції.