Хабарництво на дорогах – стало ще однією темою для розмови. Зі слів Андрія Матрифайла, на превеликий жаль, серед особового складу трапляються такі ганебні проступки. Приміром, з початку року задокументовано факт вимагання та отримання неправомірної вигоди працівником автоінспекції. Нечистого на руку співробітника не лише звільнили з органів внутрішніх справ, а й порушили щодо нього кримінальне провадження.

МатрифайлоПро боротьбу з харбарництвом в лавах ДАІ на цьому тижні розповів очільник обласного ДАІ.

 – Користуючись можливістю, через засоби масової інформації хочу звернутися до тих водіїв, котрі, так би мовити, звикли вирішувати «проблеми на місці», – наголосив полковник міліції .- Пам’ятайте, існує кримінальна відповідальність не лише за вимагання неправомірної вигоди, а й пропозицію.

 За останніх три місяці задокументовано 27 фактів, коли водії, які допустили порушення правил дорожнього руху, намагаючись уникнути адміністративної відповідальності, самі свідомо провокували працівників Державтоінспекції на вчинення корупційного правопорушення, пропонуючи останнім грошову винагороду. Тому, перш ніж озвучите співробітникові ДАІ пропозицію «розплатитися на місці», подумайте про наслідки. Коли ж навпаки, міліціонер відверто вимагає від вас гроші, задокументуйте цей факт і зверніться до правоохоронних органів, – каже Матрифайло.

Серед працівників ДАІ, за інформацією “За Збручем”, така заява викликала здивування та насмішки. Міліціонери обурюються, що без хабарів не зможуть прогодувати себе на мізерну заплатню та ще й віддавати “план” готівкою начальству. Цю ганебну практику, як виявляється, ніхто не відміняв. Інші підлеглі Матрифайла підсміюються зі слів шефа, мовляв, менше слухайте обіцянок-цяцянок, система не змінилася, просто міліціцейські чиновники вивчили нову термінологію, якою замилюють очі громадськості. Свідченням відсутності змін в дорожній міліції є частіші засідки патрульних машин в кущах та швидкість з якою інспектори “обслуговують” водіїв-порушників.