Масштабна пожежа сталася на Тернопільщині 4 жовтня. Згоріло близько 15 гектарів кукурудзяного поля неподалік села Чернихівці Збаразького району. Вогонь гасили 16 пожежників на трьох автомобілях, а також десятеро працівників приватного господарства. Причини пожежі встановлюють.

– 4 жовтня близько опівдня рятувальникам повідомили про пожежу, яка виникла на полі поблизу села Чернихівці Збаразького району. Горіла суха кукурудза на площі 15 гектарів. До гасіння пожежі залучили три одиниці техніки та 16 чоловік особового складу. Професійним рятувальникам також допомагали працівники приватного господарства. Для підвозу води додатково залучили чотири пристосовані автомобілі, – розповіла TV-4 речник Управління ДСНС України у Тернопільській області Ірина Крупа.

Зупинили пожежу приблизно через дві години. Під час її гасіння вдалось врятувати 65 гектарів посівів. Вогонь же знищив близько 15 гектарів кукурудзяного поля. Причини виникнення пожежі наразі встановлюють.

– У цьому році через суху та спекотну погоду пожежі на полях виникали часто. Суха рослинність займається легко, а полум’я поширюється зі швидкістю вітру. Тож, щоб не спричиняти пожеж будьте особливо уважними при користування вогнем на відкритій території та у побуті, – каже Ірина Крупа.

Однією з найчастіших причин виникнення пожеж на полях в осінній період є спалювання стерні після жнив – каже речник. Адже за допомогою вітру вогонь з легкістю перекидається з одного поля на інше, і тоді пожежі набувають великих масштабів. Крім того, дим від спалювання стерні шкодить здоров’ю та навколишньому середовищу.