У результаті проведених перевірок виявлено, що більше 80% таксометрів, якими обладнані автомобілі тернопільських таксофірм, були “накручені”, повідомляє «20 хвилин».

Тобто, коли автомобіль насправді проїжджав кілометр, прилад показував, що він проїхав 1100- 1300 метрів. Такі результати перевірки практично усіх фірм нашого міста, яку провела обласна профспілка таксистів спільно з «Держстандартами».

– Ми знали, що частина перевізників обманюють тернополян, власноруч змінюючи налаштування таксометра так, щоб він рахував зайві, не пройдені транспортом метри, – розповідає голова обласної профспілки таксі Петро Бабчишин. – Але результати перевірки нас просто шокували. Більше 80% приладів були налаштовані в бік плюса. Перевіряли декілька місяців. Майже усі таксометри таки пройшли огляд. Зараз вони налаштовані так, як треба, і опломбовані. Ні водій, ні якісь умільці не зможуть впливати на роботу приладів.

До речі, такі обманні налаштування таксометрів водіями чи іншими особами досить суттєво впливали на кишеню тернополян. Якщо пристрій додатково на кожному кілометрі дурив людину на 200 метрів, то замість поїздки через місто відстанню 10 кілометрів вартістю приблизно 23 грн рахував відстань 12 кілометрів, а отже показував суму 28 гривень. Таким чином на одній поїздці людину дурили на 5 гривень.

За актом перевірки перевізники отримали відповідні приписи. Окрім того, загрожують фірмам і штрафи, пише «20 хвилин».