Виявляється, Тернопільщина – п’ята в Україні за рівнем бідності

Сьогодні у всьому світі відзначають День соціальної справедливості. Про це йшла сьогодні мова на черговому засіданні у тернопільському прес-клубі. Своє занепокоєння зростанням соціально-економічної нерівності на Тернопільщині висловили представники профспілок. На їхнє переконання, у той час, коли звичайні працівники змушені виживати за копійки, бізнесмени шикують у розкоші. Як наслідок, це призводить до зростання бідності в області.

– Тарифна ставка працівника першого розряду відстає від мінімальної заробітної плати на 300 гривень. З 1 січня мінімальна зарплата 1073 гривні, для бюджетників – 773 гривні. За підрахунками фахівців федерації профспілок України розрив у доходах між 10% найбільш забезпечених громадян України і 10% найбідніших складає більше 40 разів. І сьогодні, на жаль, Тернопільська область входить у п’ятірку найбідніших областей України. Рівень бідності у нас 37,5%, зазначив голова обласної ради профспілок Андрій Присяжний.

На соціальну несправедливість, зокрема, скаржаться працівники  соціальної сфері. Сьогодні вони фактично живуть за межею бідності.

– В 2011 році районні управління праці та соціального захисту населення були забезпечені фінансуванням тільки на 55% від потреби. Середня заробітна плата працівників управління праці на рівні 1390-1400 гривень, бідкається голова обласної організації профспілки працівників соціальної сфери Роман Ящищак.

На думку представників профспілок, сьогодні в Україні потрібно підняти рівень мінімальної зарплати принаймні на 15%.