В ГУ МВС у Львівській області підтвердили факт затримання увечері 19 липня чоловіка, який побив жінку, – пише ZAXID.NET. За повідомленнями ЗМІ, йдеться про лідера УПКЦ Антоніна Догнала.
.
«Ми особу не називаємо, але затримано людину, яка нанесла тілесні ушкодження жінці. Також він чинив опір працівникам міліції. Він був затриманий, складено на нього протокол. Відносно жінки там матеріали розглядаються, чи йдеться про хуліганство, чи про нанесення тілесних ушкоджень, якої важкості – це мають встановити лікарі, і тоді вже будемо приймати рішення», – розповів у коментарі для ZAXID.NET 20 липня речник ГУ МВС у Львівській області Денис Харчук.
Водночас Релігійно-інформаційна служба України сьогодні повідомила про те, що 19 липня пізно увечері міліція затримала лідера так званого Візантійського Католицького Патріархату Антоніна Догнала. У повідомленні РІСУ йшлося про те, що Догнал вдарив кулаком в обличчя літню жінку, а потім чинив опір працівникам міліції, які його затримували.
За повідомленням видання, на цей момент Антонін Догнал перебуває у Шевченківському райвідділі міліції м. Львова.
Довідка
Екс-монахи Антонін-Ілля Догнал, Ричард-Методій Шпіржік, Самуїл Р. Обергаусер раніше належали до ліквідованої у 2004 році Чеської делегатури отців-василіян. Четвертий отець — Василь-Маркіян Гітюк — українець. На сьогодні здійснюють свою діяльність у селі Підгірці на Львівщині.
Конфліктна ситуація з цими священнослужителями розпочалася 2003 року, коли вони виступили проти призначення Ватиканом на посаду екзарха Рутенської Греко-Католицької Церкви в Чехії словака о. Ладислава Гучку. Вони спробували зареєструвати громаду УГКЦ, але робили це без згоди церковної влади. Щоб частково зменшити напругу, весь провід Чеської делегатури отців-василіян було відіслано до України, а одного члена до Англії.
13 червня 2004 року Х Генеральна Капітула (Колегія керівних осіб ордену) Василіянського Чину св. Йосафата прийняла рішення про ліквідацію Чеської делегатури. Від Чину було відсторонено 21 члена делегатури. Монахи, які на той час перебували у Підгорецькому монастирі і які також належали до розформованої Чеської делегатури ЧСВВ звернулися з поданням до Папи і перебували у Василіанському Чині до остаточного вирішення питання.
Перебуваючи в Україні вищезгадані отці працювали реколектантами у Свято-Благовіщенському василіанському монастирі, однак згодом їх діяльність була в основному зорієнтована на критику керівництва УГКЦ та інших церковних інституцій.
Детальніше ознайомитися з діяльністю та послужним списком “підгорецьких отців” в Західній Україні можна тут і тут.