З першого грудня у місті оголошено безстроковий мирний страйк. Міський голова Сергій Надал закликає усіх жителів Тернополя не виходити з понеділка на роботу, а приєднатися до цієї мирної акції протесту. Щоправда, комунальні служби, дитячі садочки, школи та лікарні у ці дні працюватимуть у звичному режимі.

Євромайдан– Незважаючи на страйк, ми забезпечимо повноцінну роботу дитячих садочків, лікарень, шкіл, громадського транспорту та комунальних служб, щоб місто могло функціонувати, – повідомив Сергій Надал, міський голова. – Ми звертаємось з проханням припинити роботу до всіх підприємців. Із завтрашнього дня всі повинні вийти на страйк – це дасть розуміння того, що всі підтримують одне одного, і тоді цей страйк буде результативним. Думаю, більшість активних людей щодня будуть на Театральному майдані. Ми закликаємо людей їхати до Києва, але ті хто не має такої можливості, мають бути на своєму Майдані. Створений першого грудня страйковий комітет прийме також рішення стосовно роботи державних органів. Що стосується роботи міських Євромайданкомунальних служб, то всі, хто має бажання поїхати на майдан до Києва будуть відпущені у відпустки. А в Тернополі у черговому режимі працюватимуть ті, хто має забезпечувати життєдіяльність міста.

Керівник міста також зазначив, що тернопільська міліція не розганятиме мирні зібрання громадян.

30 листопада я спілкувався з керівником обласної міліції, – говорить Сергій Надал. – Він заявив, що додаткових переміщень міліції не було, і гарантував, що працівники міліції не будуть розганяти людей. Якщо будуть проходити мирні заходи, міліція втручатися не буде. Утім, я не раджу ні місцевій, ні приїжджій міліції вживати силових заходів до людей, інакше вони ризикують відчути всю силу і ненависть Майдану, і нічого доброго з цього не вийде. У нас не повториться те, що було у Києві.

Ольга Трач