Лікарів насторожує збільшення кількості наркозалежних на Тернопільщині. Десять років тому з аналогічною проблемою в обласному наркодиспансері практично не стикалися, а нині на обліку стоять сотні людей.

Алкоголізм найбільш поширений у сільській місцевості, натомість у містах простежується тенденція збільшення кількості наркозалежних. Лікарі відзначають: проблему алкоголізму ускладнює незаконний обіг фальсифікованих спиртів. За перше півріччя по області з приводу алкогольної залежності знаходиться 13707 хворих, по місту Тернополю 2626; з приводу наркотичної залежності по області 515 людей, в місті Тернополі – 393 хворих.

«Останніми роками значно поширенішою стала залежність наркотична. Декілька років тому ми взагалі не стикалися з такими-хворими. Зазвичай, це були люди приїжджі зі східних областей. Упродовж останніх десяти років в нас спостерігається поширеність цього захворювання. Ще одна проблема – це зниження якості спиртів. Через це захворювання алкоголізм ще більше загострюється. Також відмічається збільшення кількості психозів», – розповідає завідувач диспансерного відділення обласного наркологічного диспансеру Ігор Скібінський.

Позбутися залежності можливо при поєднанні психологічної і медичної допомоги, – додають експерти. Але найважливіше – це бажання вилікуватися. Перш за все хочу сказати, що проблема алкоголізму чи наркоманії – це проблема психологічна або духовна. І специфіка роботи нашого центру, а також інших християнських центрів реабілітації, яких є чотири в області – зосереджена на психологічній специфіці лікування. Наш центр знаходиться у збаразькому районі. Ми приймаємо людей на півроку, людей, які мають бажання щось змінити. Насамперед людина повинна мати бажання позбутися залежності. Людина повинна бути готова приїхати на півроку у стаціонарний реабілітаційний центр, і таким чином позбутися залежності», – відзначає директор реабілітаційного центру «Відродження» Володимир Поршнев.

До слова, цього тижня на Тернопільщині реалізовують проект «Вибирай життя», який покликаний допомогти залежним від алкоголізму, наркоманії та ігор.

Софія Романська