«Шахтар» – «Рапід» (Відень) – 2:2

Після матчу у Відні (1:0 на користь «Шахтаря») загальний підсумок двобою, здавалося, не викликав сумнівів, тим більше що атакуючі можливості австрійського клубу видавалися вельми непевними. Матч-відповідь обіцяв перетворитися на пусту формальність, своєрідне підписання сторонами акту про капітуляцією одної з них. Так воно, зрештою, і вийшло, однак ціною мільярдів спалених нервових клітин футболістів «Шахтаря», їх наставника і уболівальників.

Гірники звично з самого початку взялися за розхитування захисних редутів гостей і дуже швидко досягли успіху – фірмовий удар вдався Марлосу. Підопічні Луческу продовжували тиснути, чергуючи багатоходові комбінації свого «бразильського угруповання»  з гострими діагональними передачами захисників Срни і Ракицького; австрійці, здавалося, зосередилися на обороні власних воріт і ні про що інше й не думали. І тим несподіванішими стали два їхні голи у ворота донечан з інтервалом у декілька хвилин. Причому далися вони австріякам надто вже просто. Перший став наслідком нещасливого відскоку, а другий – результатом необов’язкового фолу Кривцова, який у звітному матчі виявився помітною «слабкою ланкою» в складі «Шахтаря».  Втім, у стан ступору гірників це не ввело, вони швидко перебрали ініціативу у свої руки й невдовзі Гладкий зіграв так, як і має грати центрфорвард з розвиненим голевим чуттям, замкнувши верхову передачу Срни. В другому таймі «Шахтар» уже не понісся вперед «з шаблями наголо», а перевів гру в більш розмірене русло. Однак і за такого її перебігу Тайсон, Тейшейра і Марлос не раз опинялися в ситуаціях, коли залишалося віддати лише останній точний пас. Але саме з ним у цьому матчі у віртуозів Луческу чомусь виникли проблеми. Однак у футбольного  життя такі ж закони, як і у звичайного: не щастить у чомусь одному – пощастить у іншому. На брак щастя футболістам «Шахтаря» у цьому матчі гріх нарікати. За лічені хвилини до закінчення гри гості залишилися в меншості і…пішли на останній штурм з відчайдушністю людей, яким нічого втрачати. Зате «Шахтар» ледь не втратив усе, що здобув «непосильною працею». Спершу словенський форвард «Рапіда» Беріч спрямував м’яч головою повз ворота, перебуваючи у «вбивчій» позиції, а одразу після цього черговий необов’язковий штрафний закінчився черговою помилкою Кривцова на підстраховці, але м’яч замість того щоб влетіти у незахищені ворота, вирішив «поручкатися» зі штангою. «У моїй футбольній кар’єрі не було такого везіння, як сьогодні на останніх секундах», – так оцінив закінчення матчу сам Містер» Луческу. Гравці «Рапіда» дружно схопилися за голови, а ми з вами голосно видихнули – пронесло! «Пронесло!» – чи на таку фінальну емоцію можна було сподіватися після першої гри у Відні? Футбол вкотре ледь не довів, що у конкретному поєдинку зовсім необов’язково перемагає сильніший загалом. І що фактор щасливого випадку ніхто не відміняв.

Отже, у груповому турнірі Ліги чемпіонів Україну представлятимуть «Динамо» і «Шахтар». Жеребкування групової стадії відбудеться 27 серпня у штаб-квартирі УЄФА.

Ігор Дуда