Почесний голова Конгресу Український Націоналістів у Тернопільській області Оксентій Каменюк переконаний, що людей, які понищили у серпні в Тернополі барельєф провідниці ОУН Ярославі Стецько, досі не встановлено.

Як повідомляє УНІАН, про це він сказав після відкриття сьогодні нового барельєфу Я. Стецько, коментуючи інформацію правоохоронців про те, що ними уже затримано вандалів.

– Справу Гонгадзе вже скільки розслідують. Списали на Кравченка. І так само на наркоманів легко списати те, що понищили барельєфи Ярославі Стецько та командиру УПА Омеляну Польвому, – каже Каменюк.

На його думку, за актами вандалізму, які відбулися в серпні у Тернополі, стоять антиукраїнські політичні партії.

– Вони це зробили для того, щоб принизити націоналістів, їхні здобутки. До цього пам’ятники героям нищили в інших регіонах, тепер ж вони продемонстрували, що і в Тернополі є їхня сила, – вважає Каменюк.

Він висловив сподівання, що настануть часи, коли вдасться з’ясувати, хто насправді стояв за нищенням пам’ятних знаків у Тернополі.

– Навряд чи це станеться зараз. Мають настати кращі часи, тоді стане все відомо. Але для цього потрібно, щоб змінилася влада, – підсумував Каменюк.

Як відомо, у ніч з 17 на 18 серпня невідомі понищили барельєф одному з провідників ОУН Ярославі Стецько, а також барельєф полковникові УПА Омеляну Польовому.

За фактами інцидентів було порушено кримінальну справу за ст. 296 Кримінального кодексу України (хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом).

У жовтні начальник обласного управління міліції Федір Бортняк повідомив, що затримали двох наркоманів, які понищили вказані барельєфи. За його словами, ці ж наркомани 28 вересня пошкодили пам’ятник повідникові ОУН Ярославу Стецьку у селі Кам’янки Підволочиського району. Затриманим – 24 та 34 роки, вони є уродженцями Бережанського та Тернопільського районів.