Станом на 1 березня цього року для допомоги потерпілим на Майдані в Тернополі було зібрано 933 274 гривні. На початок травня ця сума становить  570 800 гривень плюс кошти в іноземній валюті.

Мова йде про гроші, які люди жертвували в скриньки на потреби Майдану в Тернополі. Скарбник Майдану Тернополя Наталя Гайдук повідомила, що частину коштів уже передали жителям області, які постраждали під час кривавих подій. Також матеріальну допомогу отримали сім’ї загиблих на Майдані.

Розподільники зібраних грошей розшукують постраждалих і відповідно до завданої їм шкоди виділяють певну суму допомоги. Допомагає у цьому волонтер медичної служби Наталя Мазур.

– Кошти між постраждалими ми розподіляємо залежно від важкості захворювання, характеру завданих травм і матеріального становища потерпілого, — каже пані Наталя. – Найбільше постраждалих із контузіями та черепно-мозковими травмами. Є і випадки ампутацій кінцівок, вогнепальних поранень. Наймолодший постраждалий 1996 року народження, найстарший – з 1955 року.

У списку постраждалих на Майдані жителів Тернопільщини – понад 100 осіб. Ця цифра зростає, адже не всі потерпілі отримують вчасно інформацію про те, що їм готові надати допомогу. Для одержання коштів учасник Майдану повинен написати заяву і принести довідку від лікаря про травми, які він одержав. Щоб уникнути маніпуляцій, діагноз перевіряє волонтер медичної служби Наталя Мазур.

Там, де є гроші, не обходиться і без скандалів. На закиди про непрозорість обліку коштів молодіжний мер Тернополя, член Штабу національного спротиву Любомир Шимків відповідає, що готовий надавати інформацію про розподіл грошей. Він також закликає не нагнітати ситуації безпідставними звинуваченнями.

«Коли остаточно будуть видані всі кошти, ми надамо загальний детальний звіт громадськості про  виконану роботу і розподіл грошей», – стверджує молодіжний мер.

Олена Бойчук, «Номер один»