Питання фінансування медичних закладів Укрзалізниці обговорили під час робочої зустрічі, яку 6 лютого провів виконувач обов’язків голови Тернопільської облдержадміністрації Іван Крисак. Участь у зустрічі також взяли голова обласної ради Василь Хомінець, депутати обласної ради, міський голова Тернополя Сергій Надал, керівники структурних підрозділів ОДА.

Лікарня в ЗаліщикахЯк зазначив Іван Крисак, з 1 січня фінансування закладів охорони здоров’я Мінінфраструктури, що обслуговують працівників та пасажирів залізничного транспорту, передбачено з місцевих бюджетів, однак місцеве фінансування ще не відкрите.

 «Держава передбачила фінансування медичних закладів Укрзалізниці частково – виділила 3, 5 мільйони. Ці кошти передані на міський бюджет, – зазначив Іван Крисак. – Ми повинні знайти кошти, щоб запланувати видатки на весь рік. Облдержадміністрація робитиме усе можливе, щоб виділити потрібну суму на дофінансування медичного закладу із стабілізаційного фонду Міністерства охорони здоров’я».

 В результаті робочої зустрічі вирішили укласти угоду між міською та обласною радами. Відповідно до неї обласна рада бере на себе зобов’язання дофінансувати медичні заклади Укрзалізниці, якщо міській раді не вистарчить на це коштів.

Варто зауважити, лікарня Укрзалізниці, про яку йшлося на нараді розташована в самому центрі Тернополя на вулиці Чорновола. Колектив складає понад 150 чоловік. Пацієнтів, за інформацією “За Збручем”, тут значно менше, ніж працівників. Для чого виділяти колосальні  для області кошти у той час, коли Кабмін оголосив курс на скорочення видатків та зменешення кількості неефективних бюджетних установ? Якщо профільне міністерство не може утримувати свій медзаклад, його слід передати на баланс міста. Як вважають медичні чиновники тут можна було влаштувати поліклінічний відділ міської лікарні, оскільки існуючий на Острозького переповнений.