Іван Крисак, виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації під час брифінгу 16 грудня, розповів про свої кадрові рішення і про те, хто такий «регіонал». Зазначив, що за час виконуючого обов’язки голови прийняв на роботу тільки двох осіб, але не регіоналів.

Крисак Іван– Я не приютив регіоналів, взагалі що це за поняття «регіонал – не регіонал», – каже Іван Крисак. – У нас в 2010-12 роках вже була подібна ситуація. Азаров говорив «попередники», Юлія Володимирівна: наробила, наробила, наробила…  Два роки ми не говорили про реформи, про стан економіки, а говорили: попередники такі-сякі. Вже рік ми говоримо «регіонали», та вже особливо і нема регіоналів. Я тішуся, що Верховна Рада прийняла Закон про очищення влади, де є критерії прийому людини на роботу. Є вчинки людини, причетність до партії. Але в законі не написано, що людина, яка була причетна до партії чи говорила якусь хвальбу про того чи іншого регіонала, сьогодні вже є ворогом народу. Ми ще не завершили реорганізацію адміністрації. Тут є проблема – ми почали її в квітні, а зараз вже грудень, і ще не завершили. Так, ми тих людей, яких вивільнили мали прийняти на роботу, їх сьогодні було в мене вже 13 осіб. Адміністрація апарату – 93 особи, більше 60 перевели туди тих, які працювали теж при тій владі. Як визначити вони напіврегіонали, то їх можна було туди, а ті регіонали то їх не можна? Така невизначеність породжує масу питань і не дає відповідей. Починають говорити у ЗМІ, що я їх призначаю. Я авторитетно заявляю, що на сьогодні не призначив більше двох осіб, і це все ще в процесі оформлення, але не регіоналів. Є такі люди, як Гук, Беспоповцева. Вона рахується в апараті, отримує зарплату, але підстав у мене нема, чи хтось би мені написав, що ця людина вчиняла не такі вчинки чи у нього є факти, доказу суду і так далі. У мене немає підстав сказати що Гук – це ворог. Так що багато людей пройшло, багато помінялося. Олег Мирославович зробив відповідну роботу, це було в його обов’язках, він відповідав за кадрову службу, чинив так, як вважав за потрібне. І я не буду уподібнюватися до тих, хто пре на попередників, думаю скоро самому доведеться звітувати і давати оцінку моїм діям.

Виконуючий обов’язки керівника області також зазначив, що посада голови адміністрації, голови районної адміністрації –  це політичні посади, всі решта повинні бути професіоналами. І має бути механізм, яким чином наповнювати адміністрацію професіоналами. А механізм, який сьогодні діє – кум, колега, однопартієць – має зникнути.

Ольга Трач

Фото автора