Фінансових порушень на 316 тисяч гривень виявили ревізори у Борщівській центральній районній комунальній лікарні за період з 1 травня 2007 по 1 липня 2010 року.

Зокрема, інормує прес-служба обласного КРУ, внаслідок незаявлення лікарнею позовів до винних осіб, до районного бюджету не надійшло 16 тисяч гривень коштів, що підлягали стягненню з громадян за заподіяну шкоду внаслідок лікування та перебування в лікарні людей, що потерпіли від злочинних діянь.
Майже півтори тисячі гривень недоплатили тут у 2008-2010 роках медпрацівникам лікарні як надбавку за вислугу років.
Є й інші пікантні моменти. Наприклад, 57 тисяч гривень склало нецільове використання бюджетних коштів, що проведене не відповідно до кодів економічної кваліфікації видатків. Зокрема, за рахунок асигнувань, що мали піти на заробітну плату штатних працівників лікарні проведено оплату за виконані роботи фізичним особам, які надавали професійні консультативні послуги та виконували роботи з ремонту лікарняного приміщення.
Загалом, внаслідок завищення підрядниками обсягів виконаних ремонтно-будівельних робіт, лікарня здійснила зайвих видатків на 25,5 тисячі гривень.
До зайвих видатків ще можна доплюсувати 10 тисяч гривень, які пішли за вітром внаслідок порушення законодавства щодо закупівель товарів за державні кошти, а також невідповідності ціни товару, визначеній у тендерній пропозиції, фактичній закупівельній ціні.
А ще тут за рахунок коштів загального фонду кошторису лікарні проведено покриття витрат на проведення платних медичних послуг (заробітна плата, комунальні послуги тощо), які підлягали оплаті за рахунок коштів спеціального фонду. А це майже 32 тисячі гривень.
За допущені порушення складено 5 протоколів.
КРУ ініціювало фінансові санкції до лікарні щодо зупинення операцій з бюджетними коштами та щодо зменшення бюджетних асигнувань.
Про виявлені порушення проінформовано прокуратуру області.

Редакція чекає, коли руки КРУ або когось іншого компетентного дійдуть до фіктивних зарплат в медицині і освіті. Тисячі людей оформлених вчителями і лікарями, їм нараховується зарплата, а вони роками на заробітках за кордоном.