Контрольно-ревізійне управління в Тернопільській області провело ревізії фінансово-господарської діяльності у трьох структурних підрозділах ДТГО „Львівська залізниця”.

Проведеними ревізіями  встановлено порушень фінансової дисципліни на суму 528,5 тис.грн., з яких порушень, що призвели до втрат – 178,8 тис.грн., інших порушень – 265,85 тис.грн., а також упущених вигод від прийняття неефективних управлінських рішень на  83,85 тис.грн.

Зокрема, ревізією відокремленого  підрозділу „Тернопільська дирекція залізничних перевезень” встановлено фінансових порушень на  336,9  тис.грн. Так, при виконанні робіт з капітального та поточного ремонтів  станцій Заліщики, Чортків, Гусятин  в результаті  завищення вартості матеріалів, розцінок та  обсягів виконаних робіт збільшилася вартість ремонтно-будівельних робіт на  71,2 тис.  грн.

Внаслідок передачі в безоплатне користування Відділковій клінічній лікарні ст. Тернопіль медичного обладнання, яке перебуває на балансі дирекції,    занижено  її прибутки  на   суму нарахованих амортизаційних відрахувань – 115,3 тис.грн.

Перевіркою зафіксовано, що   внаслідок порушень правил ведення бухгалтерського обліку   вартість   послуг з виготовлення технічної документації із землеустрою, що посвідчує право користування земельними ділянками в сумі 150,2 тис.грн. відображено не в складі  незавершених капітальних інвестицій, а  зараховано до складу     адміністративних витрат.

Ревізією фінансово-господарської діяльності Відокремленого підрозділу “Управління будівельно-монтажних робіт і цивільних споруд”№ 2 виявлено фінансових порушень на загальну суму 50,6  тис. грн.

Наприклад, при виконанні робіт з  капітального та поточного ремонтів вокзальних комплексів станцій Заліщики, Бучач  та Тернопіль  встановлено завищення вартості робіт на  суму 47,1 тис.грн., тут ще зайво нарахували та виплатили відпускні  десятьом працівникам, що склало 2,3 тис. грн. Як наслідок,  до державних цільових фондів зайво сплачено внесків в сумі 0,8 тис. грн.

Проведеною інвентаризацією товарно-матеріальних цінностей встановлено нестач на суму 0,13 тис. грн. та лишків в сумі 0,2 тис. грн.

Ревізією Пасажирського вагонного депо Тернопіль встановлено фінансових порушень на загальну суму 139,2  тис.грн.

Зокрема,  в результаті застосування завищеної ставки відрахувань на фонд оплати праці працюючих інвалідів  зайво нараховано внесків  на обов’язкове державне пенсійне страхування  в сумі 13,9 тис.грн.

Ревізією встановлено, що внаслідок  безпідставного завищення фактичних обсягів  спожитої води та стоків виявлено  зайву оплату послуг з водопостачання та водовідведення,  що призвело до  завищення  витрат  підприємства (12,2 тис.грн.), а також  внаслідок  невідшкодування  витрат сторонніми споживачами  послуг з теплопостачання  завищено витрати депо ( 19,4 тис.грн.).

Крім цього, встановлено,   що  витрати з утримання  сторонньої юридичної особи – амбулаторії ст. Чортків Відділкової клінічної лікарні ст. Тернопіль  на суму 11,6 тис.грн.  відображені у складі  витрат депо.

Внаслідок прийняття керівництвом  депо неефективних управлінських рішень у 2008 році придбано медичне обладнання та інвентар  майже на   80 тис.грн.,  яке технологічно не передбачено для використання у виробничому процесі.

Також встановлено, що у 2008 році придбано  освітлювальне  устаткування за цінами  вищими,  ніж у виробника ( 2,15 тис.грн.).

Ревізією  встановлено порушення  чинного законодавства  при проведенні процедур закупівель за державні кошти.

Зокрема, у 2008 році при  проведенні процедури закупівлі фанери вогнестійкої (відкриті торги) до оцінки тендерних пропозицій були допущені учасники,  які підпадали під ознаки пов’язаних осіб. Однак  тендерним комітетом торги не були відмінені, а з  переможцем  торгів -ТзОВ «Оріон плюс» (м. Дніпропетровськ)  укладено угоду на суму 799,9 тис. грн.  Не були також  відмінені торги  із  закупівлі освітлювального устаткування, оскільки  учасниками торгів, які не є виробниками продукції, не було  пред’явлено документів щодо підтвердження статусу офіційного представника. Незважаючи на це,  з переможцем –  ТзОВ «Оріон ЛТД»  –  укладено договір на суму 82,1 тис.грн, пише сайт ОДА