Фестиваль вуличного мистецтва «арТЕРвізія» триває у Тернополі. Його мета – познайомити городян із таким явищем, як стріт-арт і створити декілька мистецьких об’єктів на вулицях нашого міста. Заплановано, що будуть розмальовані будинки на вулицях Брюкнера, Хмельницького, Чумацькій, Вишневецького та в гідропарку.

Дехто із учасників фестивалю уже розпочав роботу. Так, на вулиці Чумацькій, 37А, стіну розмальовує молода художниця із Харкова, яка зараз живе у Німеччині, Дарина Момот. Два роки тому вона розмалювала дві стіни у Кам’янці-Подільському в рамках фестивалю «Республіка». Тепер же погодилася взяти участь у тернопільському фестивалі. Наразі робота її ще не завершена, а тільки частково розфарбована.

У парку «Топільче» опорну стіну центральних сходів розмальовує тернопільський художник. Рік тому на цьому місці намалювали корвет «Тернопіль» та прапор військово-морських сил України. Тепер його замінить графіті.

– Корвет «Тернопіль» я зафарбую білою ґрунтовкою, – розповів тернополянин Тарас, учасник фестивалю «арТЕРвізія». – Організатори фестивалю отримали на це відповідний дозвіл. Я малюватиму абстрактне графіті. Це шрифт, у якому скривається мій художній нікнейм. Можливо, хтось його розгадає, а може побачить щось своє, зовсім інше. Малюнок матиме приблизно три метри у висоту і шість у довжину. Якщо погода не завадить, то планую завершити малюнок за день.

У рамках вуличного фестивалю 6 і 7 жовтня о 19.00 у «Бункермузі» відбудеться також показ фільмів на тему стріт-арту та урбаністики. А 7 жовтня о 18.00 пройде лекція на тему «Стріт-арт в Україні: актуальність, важлива роль та потрібність».

Ольга Трач

Фото автора