шампанське, камамбер та коньяк в Україна заборонять?Делегація ЄС в Києві висловилася щодо використання українськими компаніями європейських географічних назв в маркуванні своєї продукції..

ЄС вимагає, щоб Україна припинила використання захищених географічних назв таких як шампанське, коньяк і камамбер. Як приклад наводять іспанський досвід. Свого часу ця країна перейменувала своє шампанське, і стала називати його словом CAVA.

В ході п’ятнадцятого раунду переговорів із створення зони вільної торгівлі, що проходить цього тижня в Києві, делегація Євросоюзу озвучила свою позицію відносно використання українськими компаніями європейських географічних назв в маркіровці своєї продукції.

“Вам доведеться відмовитися від них” – сказав керівник підрозділу Генерального департаменту з питань торгівлі Європейської комісії, керівник переговорної групи від Європейської комісії із створення зони вільної торгівлі Філіп Куіссон.

Всього існує близько 3000 таких захищених географічних назв, з яких українськими компаніями використовується півтора десятки. В основному вони поширені в харчопромі – шампанське, токай, херес, коньяк, назви сирів фета, рокфор. Це питання стало одним з найскладніших на переговорах із створення ЗВТ.

Філіп Куіссон відмітив, що проблема з назвами виникала і у інших країн і усі вони благополучно вирішили. При цьому вони привів приклад Іспанії, яка також активно експлуатувала слово шампанське, і була вимушена відмовитися від нього. “Але вони адаптувалися і стали називати таке вино CAVA. І цей продукт став успішнішим і відомішим ніж той, який раніше вони називали шампанське”. Для України теж є широкі можливості по розвитку” – сказав він.

Ряд українських виробників вже почали замінювати в найменуванні продукції слова шампанське на ігристе вино. Зокрема це було пов’язано з проблемами на експортних ринках, наприклад в Прибалтиці.

Проблеми географічних назв використовуваних в Україні вже дискутувалися, коли країна вступала до СОТ. Тоді Україна продовжила право використати ці назви для внутрішнього ринку і на ринках країн-не членів СОТ.