Інтрига на конкурсі юних фотоаматорів області, який викликав небувалий ажіотаж у фотомистецькому середовищі, зберігатиметься до 20 листопада.

Агропродсервіс, фотоконкурсСаме цього дня в Українському домі «Перемога», що в Тернополі, відбудеться відкриття фотовиставки та нагородження переможців конкурсу. Його, як повідомлялося у пресі, зініціював та підтримав проведення керівник корпорації «Агропродсервіс» Іван Чайківський. Співорганізатором заходу виступив департамент освіти і науки облдержадміністрації.
Фотоконкурс-виставка такого високого рівня та вагомої матеріальної підтримки на Тернопіллі проходить уперше. Про це говорять визнані метри фотомистецтва України. Серед них – заслужений фотохудожник міжнародного класу Орест Лижечко, який входить до сотні найвизначніших фотохудожників світу, та фотохудожник міжнародного класу Єдуард Кислинський.
За підсумками другого етапу конкурсу до авторитетного журі, яке очолює заслужений журналіст України Василь Бурма, надійшло 66 фоторобіт з Тернополя та всіх районів області, крім Заліщицького і Підволочиського.
Високопрофесійна комісія, до якої, окрім уже згаданих Ореста Лижечка та Єдуарда Кислинського, увійшли лауреати мистецьких конкурсів Василь Балюх, Михайло Бенч, Микола Василечко та Іван Пшоняк, у своїй роботі відзначається особливою відповідальністю, безпристрасністю і неупередженістю.
«Іншого й не може бути, – говорить голова журі Василь Бурма, – адже ми оцінюємо перші кроки юних обдарувань у царині складного і емоційного мистецтва. Для нас принципово важливо, аби за підсумками конкурсу ніхто не був ображений, бо головна задумка Івана Чайківського полягає в тому, щоби засобами фотомистецтва прищепити любов широкому загалу учнівської молоді до рідного краю та Вітчизни. Недарма конкурс має таку символічну назву «Ми – в Україні, Україна – в нас» і приурочений національному Дню Гідності та Свободи.
Аби бути максимально обєктивними при визначенні переможців, організатори конкурсу 10 листопада передали членам журі фотороботи, на яких замість прізвищ учасників були лише номери, тобто забезпечена повна таємниця авторства. Застосовуються чотири основні принципи відбору кращих робіт: відповідність темі; оригінальність фото; ступінь емоційного сприйняття; технічна якість роботи. Кожен член журі оцінює світлини індивідуально, проставляючи на окремому листку відповідні бали. Переможців визначать за їх загальною кількістю від усього складу конкурсної комісії. Заключне засідання журі відбувається сьогодні.
Усіх бажаючих стати учасниками незвичайної мистецької події чекаємо 20 листопада об 11-й годині в Українському домі «Перемога», де й буде урочисто оголошено імена переможців конкурсу юних фотоаматорів.