400 працівників колишнього промислового гіганта Тернополя “Ватри” підписали гнівну петицію до міського голови Тернополя Сергія Надала, в якій вимагають переглянути рішення про приєднання ватрівської поліклініки до міської лікарні швидкої допомоги.

Відповідне рішення міська рада прийняла на сесії 5 січня. Основний мотив – оптимізація схеми медичного обслуговування населення та скорочення управлінських витрат. Натомість у листі “ватрівчан” йдеться, що працівникам, які зайняті роботою зі шкідливими умовами праці, необхідно регулярно проводити профілактичні медогляди. Крім того, автори листа стверджують, що прийнятті рішення міська рада не врахувала інтереси підприємства, яке є одним з найбільших донорів міського бюджету і щороку до міської казни дає 5 мільйонів гривень та майже 10 мільйонів до Пенсійного фонду.

Таким чином, маємо перше серйозне випробовування для команди Надала. Ситуація непроста. З одного боку, назріла у часі реформа медичної галузі, з іншої – протести певної категорії осіб, чиї інтереси зачіпає дане рішення. Поки що невідомо чи ці протести мають стихійний характер, чи у них є замовник. Синхронна поява у різних ЗМІ ворожої до міськради позиції більше свідчить про те, що у розгортанні конфлікту навколо “ватрівської” поліклініки є зацікавлені сторони.

Андрій Мальований