тернопільський теревізор15 березня мав відбутися конкурс серед телекомпаній, котрі подали документи, бажаючи висвітлювати роботу сесій міської ради в прямому ефірі.

Інформація про сам конкурс з’явилася на офіційному сайті міської ради ще 22 лютого, однак про те, що конкурс не відбувся і про причини цього прес-служба поки що мовчить. Тут варто звернути увагу, що це перший конкурс від міської ради, який не регламентований ніяким (!) нормативним документом. Мовляв, якщо хтось забажає опротестувати результати відбору, то залишиться ні з чим, бо самого документу, в якому мала б бути прописана процедура (це могло бути рішення виконкому чи сесії, розпорядження голови тощо) просто не існує. Також таємницею залишається склад журі, хоча можливо, що відбір на освоєння 100 тисяч бюджетних коштів здійснюватиме сам міський голова.

Досі залишається загадкою, чому конкурс так і не відбувся. Ми ж спробуємо охарактеризувати потенціал тих, хто теоретично міг би взяти в ньому участь та спрогнозувати шанси кожного на перемогу.

ТТБ

Державне телебачення цього року зробило серйозний технологічний ривок вперед. Вони запустили свій сайт та почали трансляцію в режимі теперішнього часу. Однак, аналіз новин цього телеканалу наштовхує на думку, що свободівська міська рада за жодних умов не матиме до нього доступу. Ефір повністю окупований обласною адміністрацією та її головою Валентином Хоптяном. Зрештою, пряма трансляція сесій обласної ради могла би бути серйозним козирем, але політична коньюктура, очевидно, візьме гору.

ІНТБ

Молодий канал, який тільки восени відсвяткував рік з дати ребрендингу, коли телеканал взяв курс на посилення інформаційної складової (звідси і назва) замість молодіжно-розважального напрямку. Це перший місцевий телевізійник, який дає якісну цифрову «картинку», єдиний, хто з місцевих каналів транслюється в національній мережі інтернет-телебачення в режимі он-лайн, активно розвиває свої можливості. На перешкоді до перемоги в конкурсі може стати уособлення ІНТБ з колишнім міським головою Р.Заставним, якого вважають одним з власників каналу. Плюсів також не додає недавній конфлікт журналістів з міським головою, коли Сергій Надал довго випитував причину появи телевізійників на засідання виконкому… Хоча перемога цього каналу в конкурсі та оплата за його послуги дали би Сергію Віталійовичу більше спокою, оскільки зараз ІНТБ активно його критикує. До речі, міський голова досі не виконав обіцянку, дану журналістам на своїй першій прес-конференції, та не показав свого приватного помешкання, про яке було багато слухів в передвиборчий період. Виняток пан Надал зробив тільки для знімальної групи ІНТБ.

ТВ-4

Перший недержавний телеканал, який покриває цілу Тернопільську область та де-не-де транслюється і за її межами. Вони також недавно повністю обновили свій інтернет-сайт, який свого часу, подейкують,зазнав атаки хакерів. ТВ-4 належить до сфери інтересів нардепа від УНП Ярослава Джоджика, який до свободівської міської ради особливої любові не відчуває. Тому цей ресурс теж має мало шансів на перемогу в конкурсі. В той же час, інсайдери в самій телекомпанії стверджують, що юристи та аудитори від власника зараз переймаються зведенням балансу за 2010 рік, особливо за виборчий період, коли гроші лилися рікою. Тривалий час також в Тернополі поширювалися чутки про продаж цього телересурсу. Саме тому теперішнього директора Юлію Винокур бачили в списках претендентів на участь у конкурсі на посаду Генерального директора обласної держтелерадіокомпанії.

ТТС

Це телеканал, який належить старшому сину колишнього міського голови Анатолія Кучеренка, Івану. Він транслюється виключно в кабельній мережі, а його контент на сьогодні – музика та інтернет-новини. Близькі до сім’ї Кучеренків люди кажуть, що Іван не проти продати свій телекомунікаційний бізнес. Кабельний оператор «Густав», інтернет-провайдер «Ділайнс» можуть в майбутньому програти на ринку в Тернополі більш потужним «Колумбусу» (розширився ще у 2007 році за рахунок поглинання «Беркута» та «Сателіта») та «Київстару» відповідно, а телеканал потребує великих коштів для розвитку. Якщо би міський голова Сергій Надал знайшов інвестора, то домовитись про продаж телересурсу з Кучеренком, який підтримав його на виборах, як то кажуть, справа техніки. А гроші за трансляцію сесій були би добрим стартовим капіталом.

ЗІК

Цей телеканал транслюється в кабельній мережі з вересня минулого року. Його власником вважають львівського бізнесмена Петра Димінського (колишній нардеп від БЮТ, який чи не перший став «регіоналом»). Він є добрим і давнім другом Олега Тягнибока і навіть возив головного свободівця за свій кошт на ключові закордонні матчі львівських «Карпат», якітеж зараховують до активів пана Димінського. З цього року телеканал почав розширювати свою регіональну мережу та вже обзавівся кореспондентським пунктом в Тернополі, до виникнення якого опосередковано дотичний і голова обласної ради свободівець Олексій Кайда. ЗІК теж транслюється в Інтернеті, а телевізійним сигналом покриває всю Західну Україну, в тому числі і наше місто. Це робить його рівним гравцем серед інших місцевих каналів, а ширше покриття дає перевагу над ними.

Тож тепер залишається дочекатися результатів конкурсу і хоч якихось пояснень, чому він не відбувся. Хоча сам мер Тернополя Сергій Надал якось проговорився перед журналістами, що конкурс перенесли через те, що на нього не закладені кошти в бюджеті. І після чергової сесії міськради, яка відбудеться в квітні, цю ситуацію депутати виправлять. І гроші на телетрансляцію пленарних засідань передбачать.

Але однаково не зрозуміло – невже свободівська влада не може втямити,що тернополянам, платникам податків, не є життєво необхідно споглядати, як працюють народні обранці на вулиці Листопадовій? Чи, можливо, телетрансляція сесій обласної ради, які певний час ”оплачував з власної кишені” Олексій Кайда, була найрейтинговішою програмою на ТТБ?

Олекса Ярич, Тернопільський тиждень