Змінювати законодавство про вибори напередодні самих виборів є недоцільним. Такої думки продовжує дотримуватися Комітет виборців України.

За словами юриста тернопільського обласного осередку організації Павла Левківа, це сприяє збільшенню кількості порушень, а також у певній мірі позбавляє можливості суб’єктів виборчого процесу активно дослідити закон. Загалом ж ті зміни, які були нещодавно прийняті Верховною Радою, у КВУ вважають кроком назад. Зокрема, що стосується введення мажоритарної системи.

– Україною вже була апробована пропорційна система виборів, яка зарекомендувала себе досить непогано. Тому вважаємо, що повернення до мажоритарної системи є виключно політичним рішенням, яке в якійсь мірі представляє інтереси чи зацікавлення певних політичних кіл, – вважає Павло Левків.

Антидемократичним, за його словами, є збільшення прохідного бар’єру для партій до 5%.

– Враховуючи певну сукупність тих фактів, які ще відображені в законі, зокрема, відсутність блоків і 5% бар’єр, дають підстави вважати, що до Верховної Ради пройдуть тільки великі партії. В цьому випадку, у парламенті практично не буде представлений весь спектр можливих політичних сил, які підтримуються народом України. Тому вважати, що дана норма у 5% є доцільною не має підстав, – зазначив юрист.

Не виключають у Комітеті виборців і можливість внесення змін до закону перед самим голосуванням, як це вже було на попередніх виборах. Аби припинити постійну зміну правил гри, КВУ і далі наполягатиме, щоб Верховною Радою був прийнятий уніфікований закон або так званий виборчий кодекс.